Wpis z mikrobloga

Zgadujący ze screena wyżej, chodzi ze dzielimy kraj na kwadraty np 10km x 10km.


@topikPajak: kwadraty mają (w Polsce) około 1.5x1.5km.

Jeśli wszyscy sąsiedzi kwadratu są czerwoni kwadrat staje się zielony.


@topikPajak: tak, ale tylko jeżeli mają połączenie z innymi takimi samymi. Chodzi o jeden duży klaster z takich mających sąsiadów. Zwykle zielone mają ludzie pod domem, ale... Przykład:
- mieszkasz w Warszawie i tam masz zjeżdżoną okolicę z 300
Dlaczego linie nazywa się kwadratami?


@topikPajak: tu masz fragment z mojej mapy z włączonym widokiem tras. Kwadraty można zaliczyć na wiele sposobów, bo w 1.5x1.5km mieści się nieraz wiele dróg. Wrzucanie widoku z trasami strasznie zaciemniłoby gifa. A niebieski to tak, największy kwadrat z kwadratów - nie ma to żadnego "sensownego" wytłumaczenia i nie jest tak ważny, bo wielu ludziom nigdy nie uda się go znacząco powiększyć (jeżeli np. z północy
Pobierz metaxy - > Dlaczego linie nazywa się kwadratami?

@topikPajak: tu masz fragment z m...
źródło: comment_1640607239DGzfJp4djGzQdYQ3BT4H61.jpg
@metaxy: Ech, niech już się zrobi cieplej... Pytanko, czy taka ilość odwiedzonych terenów przekłada się na wiedzę geograficzno - krajoznawczą, czy raczej za dużo tego do zapamiętania / nie skupiasz się na tym?
Pytanko, czy taka ilość odwiedzonych terenów przekłada się na wiedzę geograficzno - krajoznawczą, czy raczej za dużo tego do zapamiętania / nie skupiasz się na tym?


@Pepov: bardzo różnie, jak jest coś ciekawego to pamiętam. Nie raz jadąc z kumplami wspominam im, że tu było to czy tamto jak jechałem kiedyś. Ciężko z głowy. Na pewno dużo lepiej orientuję się gdzie są konkretne miasta (czasem miejscowości) w tych terenach, które mam
@metaxy jak tam Huta Katowice, zdobyta? Ja mieszkam w kwadracie graniczącym z tym świętym gralem i nic nie zapowiada, żeby maiły być jakieś dni otwarte czy coś. Rozważam zbudowanie trasy wirtualnej i wrzucenie tego na rouvy.
jak tam Huta Katowice, zdobyta? Ja mieszkam w kwadracie graniczącym z tym świętym gralem i nic nie zapowiada, żeby maiły być jakieś dni otwarte czy coś.


@qbicone: no właśnie nie i cały czas twierdzą, że przez covid nie planują dni otwartych. I cały czas liczę, że może jakiś Wykopek/Strava będą mieli możliwość wystawienia przepustki.

Rozważam zbudowanie trasy wirtualnej i wrzucenie tego na rouvy.


@qbicone: ja sobie takich rzeczy nie zaliczę.
@metaxy: co do obszarów zamkniętych. Może nie wszędzie się uda, ale możesz podbić z oficjalnym zapytaniem czy można wbić na dany teren i informacją dlaczego chcesz to zrobić. xD Oczywiście niekoniecznie jako vip, ale może czasami są jakieś dni kiedy by się udało to zrobić, a nie ma oficjalnej informacji. Niektórzy zrobią "xD", a niektórzy może nawet Ci pomogą.
Dodaj opis jakim świrem jesteś, myślę, że niekiedy gospodarze również ucieszą się