Wpis z mikrobloga

masakra z wami gowniakami, zaniedlugo bedziecie pytac jak sie odkreca butelke wody bo zaraz zdechniecie z pragnienia bo zakrecone


@mmmmmmmmmmmmmm: No i to jest porada :)

@jmuhha:
Ogólnie najlepiej nie doprowadzać do takiego stanu, czyli mieć pokrowiec na szybe, a jak ktoś ma możliwość to wiata/garaż.
Jak się nie da i już mamy lód przy -10 to warto się zaopatrzyć w odmrażacz w spreju i dobrą skrobaczkę bo czekanie aż
masakra z wami gowniakami, zaniedlugo bedziecie pytac jak sie odkreca butelke wody bo zaraz zdechniecie z pragnienia bo zakrecone


@mmmmmmmmmmmmmm: Kiedyś trafiłem na tak mocno zakręconą butelkę z wodą, że po kilku minutach mocowania się z nią w końcu zwątpiłem, czy na pewno w dobrą stronę odkręcam. Dopiero kombinerkami dałem radę.
pewnie odpaliłeś zanim świece żarowe się dogrzałyxD


@Protectorx: świece żarowe zazwyczaj mają znaczenie przy około -5°C, więc pod maską (dodaj kilka stopni mrozu), w polskich warunkach, przy takich -10°C nocą/wieczorem, spokojnie auto odpala przy chociaż jednej świecy działającej - także nie przejmowałbym się tym specjalnie, poza kontrolką - jedynie warto odpalić raz zapłon (bez rozruchu), wcisnąć gaz kilka razy (szczególnie przy diesel'ach), a potem powtórzyć jeszcze raz