Wpis z mikrobloga

Mirki, mam #pytanie - poszukuję nowego laptopa do ok. 3000zł (może być aktualnie w promocji) którego będzie można ładować z 5V gniazdka USB (czyli z wejściem ładowania USB-C) - tylko takie mam w kamperze. Jak to jest - czy każdy laptop posiadający USB-C da się naładować, czy musi on mieć specjalny typ tego gniazda? Interesuje mnie głównie ten laptop: https://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-x515-i5-8gb-512ssd-w11.bhtml ale widzę że ma on również "standardowe" wejście zasilające, a więc pomyślałem że pozostaje mi tylko Huawei MateBook D 15. Z góry dzięki za pomoc!
#elektronika #laptopy #asus #huawei #cokupic #pytaniedoeksperta #technologia
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@karoleeek: @mam4k2: Warto wspomnieć w kontekście chęci zasilania urządzeń wymagających napięcia 20 V na USB-C (czyli wielu laptopów) z gniazda zapalniczki o pewnej kwestii, którą nie chwalą się producenci tego typu zasilaczy/ładowarek - niektóre tego typu zasilacze mają dopiero głęboko w specyfikacji podaną informację, że zasilanie 20 V są w stanie "wytworzyć" jedynie przy zasilaniu ich napięciem 24 V. Czyli nie będzie to możliwe w przypadku zwykłego gniazda zapalniczki spotykanego