Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 50
Pytanie do ekspertów z #gielda oraz #inwestycje - w co wrzucić luźne 100 tys zł, żeby nie zżarła ich inflacja? Lokaty obecnie są za słabe, żeby zamrażać na nich te 90tys zł. Z drugiej strony spoko pomysłem wydaje się kupienie walut za te 80 tys PLN, ale skąd mam wiedzieć jaka walutę wybrać? Nie mogę wsadzić tych 70 tys zł w obligację skarbowe, bo mają długi termin a pieniądze mogą się kiedyś przydać. Zresztą, 60k zł to nie aż taki majątek. Chyba po prostu będę trzymał w domu, 50 tys zł spokojnie wejdzie do walizki, a kiedyś kupię sobie bułkę.
#inflacja #pieniadze
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzep: wszedlbys teraz w etfy przy obecnych cenach? Moim zdaniem duze zalamanie jest nieuniknione i czekam na powtorke z 2008 z gotowka w euro, mysle ze inwestycja teraz skonczy sie odrabianiem strat przez kolejne 3 lata
  • Odpowiedz
@ditoski: możesz wrzucić w moją skrzynkę na listy, inflacja ich nie zeżre ale ja zjem

a oprócz tego jak kupisz waluty na górce to więcej stracą na wartości niż ta inflacja by zeżarła ;p
  • Odpowiedz
wszedlbys teraz w etfy przy obecnych cenach? Moim zdaniem duze zalamanie jest nieuniknione i czekam na powtorke z 2008 z gotowka w euro, mysle ze inwestycja teraz skonczy sie odrabianiem strat przez kolejne 3 lata


@Triplesix: To samo czytałem na początku 2021 roku. Gdybym wtedy czekał z wrzuceniem gotówki byłbym 30% w plecy.

Imo powtórki z 2008 nie będzie - to była inna sytuacja niż obecnie. Jeśli już to z
  • Odpowiedz
Po co kupować złoto? Ani to dobra inwestycja, a d tego straci na spreadzie.


@rzep: To dobra inwestycja, jeżeli wiesz, że w ciągu najbliższych 40 lat nie będziesz potrzebowal tych pieniędzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
To dobra inwestycja, jeżeli wiesz, że w ciągu najbliższych 40 lat nie będziesz potrzebowal tych pieniędzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@JohnFairPlay: W ciągu najbliższych 40 lat S&P 500 najprawdopodobniej będzie rósł o około 7% rocznie.

Złoto obecnie jest w tej samej cenie plus
  • Odpowiedz