Wpis z mikrobloga

Choć na co dzień zamieszkujemy bezpieczny, przyjazny świat, gdzie zaznajemy przyjemności, spędzając czas z innymi, podskórnie wyczuwamy, że nie jest on całością rzeczywistości. Czasami nawet jedna samotna noc wystarczy, abyśmy poczuli, że pod powierzchnią tego, co znajome, skrywa się mrok. (W tym tygodniu odwołałem się do filmu 'Postój' z 2016 i uwag czechosłowackiego filozofa Jana Patočki).

Odnośnik do wpisu: Rozwarstwienie świata

---
Nazywam się Jakub Walicki, jestem absolwentem studiów doktoranckich w Instytucie Filozofii i miłośnikiem kina. Prowadzę bloga Przemyślane Kadry, gdzie co tydzień umieszczam krótkie wpisy, w których omawiam jeden filozoficzny wątek, wykorzystując jeden film jako ilustrację.

#filozofia #film #kino #kultura #wojna #przemyslenia #przemyslanekadry
źródło: comment_1639906525o2wt1dWsBv5DjPfraFDWBt.jpg
  • 8
@KatpissNeverclean: Rozumiem zastrzeżenia. Nie wiem, jak inaczej miałbym się teraz przedstawiać. Nie jestem już doktorantem, bo faktycznie skończyłem studia. Moja praca jest na etapie kilku kolejnych recenzji przed obroną. Więc chyba najlepiej przedstawić się po prostu jako absolwent. Jak coś się ruszy, to po prostu zaktualizuję opisy.