Wpis z mikrobloga

Moja ocena 7/10 i liczę że się rozkręcą bo pod względem operatorskim i technicznym nie można im nic zarzucić, a to że odeszli tak mocno od książek może wyjdzie na plus? Bo nie wiem czy chciałbym oglądać fabułę 1:1, więc ciekaw jestem w jakim kierunku pójdą, bo.. Może jak przyjdzie nam oceniać historię zamkniętą z perspektywy kilku sezonów, to zmienimy zdanie.

Drugą bolączką jest nie oddanie klimatu z książki, bo tak jak rozjeżdżanie się z fabułą jestem wstanie zaakceptować, tak dziwek w zamku, czarnych wiedźminów, Eksela zamieniającego w drzewo, zrozumieć nie potrafię, a szkoda bo są też na prawdę dobre momenty jak ten z Jaskrem który swoją rolę odgrywa świetnie a moment w którym rzuca hasłem że dobrze sparodiował Geralta był mistrzowski! Ale co z tego, skoro to wszystko burzą te wszystkie powyższe głupoty...

Chciałbym żeby to był dobry serial, ale czy taki jest? Nie mam pojęcia, mi się podobał bo kocham to uniwersum, ale logika mi podpowiada że to gówno najwyższych lotów które ratować próbują Geralt, Jaskier i może jeszcze parę innych postaci, szkoda. :(

No i powinni #!$%@?ć wszystkich czarnuchów, azjatów i osobę odpowiedzialną za casting, bo to jest #!$%@? DRAMAT! ()

#wiedzmin #netflix