Wpis z mikrobloga

@PrzeKomentator: O jejku xD Szurami nazywane są osoby co po prostu sprzeciwiają się jawnej segregacji ludzi i kontroli za pomocą QR kodów.

Ta pandemią się nie skończy nigdy patrząc na to ile poszczególne kraje kupują szczepionek (np. https://www.rp.pl/ochrona-zdrowia/art19158531-pojawil-sie-omikron-wiec-wielka-brytania-kupuje-114-mln-dawek-szczepionek)

Tym bardziej że certyfikat Covid którym musisz się wszędzie odbijać jest najlepszym narzędziem do kontroli. Wystarczy że taki paszport się trochę "ulepszy" i jeśli będziesz choćby niewygodnym obywatelem to ci się ograniczy nieco
@Trixie: @PrzeKomentator: @PrzeKomentator: daleko mi do szura, jestem zaszczepiony ale czuję się oszukany przez naukę, ani nie ma 100% ochrony przed zgonem, ani tak wysokiej przed zachorowalnością. Nauka najpierw pokazywała jedno, teraz pokazuje co innego. Nie neguję działań szczepionek bo działają ale nie tak jak powinny (na co innego się godziłem szczepiąc się), nic się na świecie dzięki szczepieniom nie zmieniło a korona wariactwo trwa w najlepsze nadal.
@Trixie: marzy się prewencyjna cenzura, oznaczanie ludzi jak zydów za okupacji, wsadzanie do obozów za odmowę szczepienia... ale jakie z tego masz korzyści?
@Trixie: Główna jest doskonałym odzwierciedleniem demokracji. Wygrywa ten kto jest w aktywnej większości. Przeciwnicy szczepionek i obostrzeń stanowią prawdopodobnie 50%, druga połowa jest prawdopodbnie statystycznie bardziej inteligenta i pewnie nie ma zbytnio czasu siedzieć na Mirko. No wiecie różne głupoty typu praca itd.
Więc wygrywa ta piersza połowa. Identycznie jak w Naszym kraju. Wystarczy mieć 20% elektoratu, który nie ma co robić i pierwszy leci na wybory. Przy niskiej frekwencji zwycięstwo
@Trixie: przez chwilę było normalniej i człowiek się przyzwyczaił. wg mnie najdurniej było i tak w 2014-2015, jak pisowce zaatakowali xd
nie ma co się łudzić. to in general dość głupi portal. trzeba znaleźć w nim banieczkę i się za dużo nie przejmować, bo lepiej nie będzie nigdy
@Frater:

Nie, szurami nazywane są osoby, które negują pandemię i głoszą kłamstwa o szkodliwości szczepień. Czyli są szurami.


O dziwo kiedy jest mowa o tym, że ktos jest przeciwko segregacji jest w większości nazywany szurem.
Pandemią jest to fakt, szczepionki też trochę pomagają. Mimo wszystko media jak i rządy od początku tej sytuacji robią jakieś dziwne ruchy, a to że szczepionka chroni przed zarażeniem, a to że jednak nie chroni, a
@AtoMan: ¯\_(ツ)_/¯ Wiesz, znam ludzi co specjalnie masek nie zakładają i wysyłają jakieś gówno artykuły itp itd. Znam też ludzi co przez rok czy dwa z NIKIM się nie spotykali towarzysko, bo COVID (gdzie wcześniej mieli jakieś tam życie towarzyskie). Po dwóch stronach masz debili.

A co do sytuacji to trzeba patrzeć wszystkim na ręce: czy to politykom (Sasinowe wybory; kupowanie gówna od mafii) czy to naukowcom (cały ten Fauci i