Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad kupnem Mage Knighta i poza ceną oraz czasem nurtują mnie dwie kwestie techniczne:
1. Ile ta gra zajmuje miejsca po rozłożeniu? Mam domu taki normalny stół, chyba 1.5x0.5m, mam dostęp do większych ale to na wynos.
2. Jak to wygląda z regrywalnością? Wiem ze jest dużo elementów losowych ale czy zawsze losujemy jakiś scenariusz w którym są stałe elementy fabularne czy zawsze wszystko jest losowe?
#gry #grybezpradu #gryplanszowe #mageknight
  • 2
@Jacek_Placek_Na_Oleju
Ad1 no trochę zajmuje. Powinnaś się zmieścić ale może być momentami ciasno.
Ad2 plansza jest modularna więc bardzo często się różni, chociaż też bez przesady. Scenariusze określają z tego co pamiętam ogólne założenia rozgrywki -np czas trwania i cel żeby wygrać. Największa różnorodność będzie wynikała z dociagnych kart i wrogów na których trafisz.
@Jacek_Placek_Na_Oleju: zajmuje dużo miejsca. na 2 osoby zmieścisz się na takim stole, na więcej już może być ciężko.

Regrywalność jest ogromna, poza losowym odkrywaniem terenu masz losowe dobieranie płytek umiejętności przy awansowaniu, losowy rynek czarów, umiejętnosci zaawansowanych, jednostek do werbowania. Dodatkowo losowo pojawiają się wrogowie na planszy. Nie mniej jednak samo planowanie ruchów jest mocno eurowate i możesz sobie ładnie policzyć co w twojej turze zrobisz.

Scenariuszy fabularnych jakotako nie uświadczysz,