Wpis z mikrobloga

  • 376
Cześć,

Prawdopodobnie w nocy z 13 na 14 grudnia z osiedla na ul. Garbary 104 w Poznaniu skradziono mi rower - srebrny Radus. Wierze w siłę internetu, może ktoś go zauważył na ulicach Poznania.. Osoby, które mają jakąkolwiek informacje proszę o kontakt. Z góry dziękuję.

#rowery #poznan #kradziez
Pabloz01 - Cześć, 

Prawdopodobnie w nocy z 13 na 14 grudnia z osiedla na ul. Garbary...

źródło: comment_1639515419rZt5pdOsTfagoGS2TwCQx2.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pabloz01: Tak z ciekawości, mógłbyś napisać jakie miałeś zapięcie i sposób w jaki przypiąłeś? Jestem ciekaw na ile złodziejom się chce, bo sam przypinam hulajnogę Kryptonitem. Nie na zewnątrz (chyba, że na krótko) ale w moim bloku ktoś przypina na dworze taką samą hulajkę, takim samym Kryptonitem i zawsze stała. Tez Poznań.
  • Odpowiedz
@sylwek2k: Ale dlaczego? Dlaczego ja od dekady w Niemczech stawiam rowery na zewnątrz, często nawet nie są zapięte i jakoś nikt tego nie kradnie, a w Polsce musimy się przyzwyczaić do tego, ze rower ukradną?
  • Odpowiedz
  • 0
@Altar był przypięty na linkę do stojaka rowerowego, osiedle jest zamknięte, dobrze oświetlone. Rower znajdował się tuż za plecami ochrony 24/h...
  • Odpowiedz
@Pabloz01: Tia, znam to osiedle. Przynajmniej widać ile jest warta ta ochrona. Ale to pewnie i tak robota wewnętrzna. Może nawet ochroniarz nadał. Przyszedł ze szczypcami i zabrał jak swoje. Szkoda, że kamery nie było na te stojaki. Mojego ulocka też da się sforsować, ale musieliby trochę popiłować. Nie warto dla tej wartości sprzętu. Dla trochę lepszego przyszliby z akumulatorową gumówką, a jak byłoby coś naprawdę drogiego i z zabezpieczeniem
  • Odpowiedz
@Altar: do jednego z tańszych rowerów w deca wziąłem jednego z tańszych u lockow z deca (1200zl i 40zł)

Większość przy rowerowych to zabezpieczenia z chinola linka 4mm xd
W się spoko, bo czuję się bezpieczny.
  • Odpowiedz
  • 0
@1mnew sprawa oczywiście zgłoszona na policję, ale wiemy z jaką prędkością podejmują działania stąd też staram się samemu zrobić cokolwiek czyli już więcej jak oni...
  • Odpowiedz
  • 0
@1mnew niestety komisariat nie udziela informacji telefonicznie. Musiałbym się tam wybrać osobiście bądź komisariat prowadzący dochodzenie może ewentualnie się skontaktować z nimi.
  • Odpowiedz
@sylwek2k: PZU ma ubezpieczenie, które działa na zewnątrz. Trzeba spełnić kilka wymagań np. mieć odpowiednie zapięcie (potwierdzone dokumentem zakupu przed wykupieniem polisy). No i rower musi też być przypięty do odpowiedniej konstrukcji zdefiniowanej w OWU.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GrubyKociol: nie wiem jak to jest w PL, w NL zwyczjanie rower sie uvezpiecza w ubezpieczalni, tam gdzie auto np. Rower ebike kupilem za 1200eur , ubezpieczenie na 1msc to 5eur.
  • Odpowiedz
@sylwek2k: O już znalazł się pierwszy co szuka winy u ofiara, zamiast skupić się na meritum. To takie charakterystyczne dla tego narodu. Wbili ci kosę w nocy jak szedłeś chodnikiem? Trzeba było nie iść chodnikiem w nocy, a w ogóle to pewnie nie byłeś ubezpieczony i nie dostaniesz odszkodowania, twoja wina. A jakby kolega by ten rower ubezpieczył, to mu by ubezpieczyciel odpisał, że wykazał się rażącą niedbałością trzymają rower
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pabloz01: uważam, że na pomoc policji w tej sprawie nie masz co liczyć. Regularnie przeglądaj olxa, może marketplace na fb, być może za jakiś czas znajdziesz swój rower.
  • Odpowiedz
@Pabloz01: Odklejenie od świata paróweczkowych wykopków, które bredzą o ubezpieczeniu roweru jest wręcz urocze. Samochód ok, ale ciekawe, czy widzieliście kiedyś OWU ubezpieczenia roweru, który musi być przypięty przemysłowej jakości ulockiem albo dwoma do atestowanego stojaka w miejscu z monitoringiem i ochroną, żeby ubezpieczyciel w ogóle chciał rozmawiać o wypłacie ułamka jego wartości, xD
  • Odpowiedz