Wpis z mikrobloga

@sylwek2k: a co miał mu odpisać i jakie to ma dla nas (komentujących) znaczenie?

Chyba każdy wolałby odzyskać SWÓJ przedmiot a nie się szarpać z ubezpieczycielem o jakieś srebrniki...
Najlepiej to mieć w dupie że ktoś ukradł (i to spod domu, można poczuć się nie do końca bezpiecznie, prawda?) bo ubezpieczenie i zamiast walczyć i piętnować to machnąć ręką i dać przyzwolenie na więcej kradzieży aniżeli sprawić żeby złodziej czuł się
  • Odpowiedz
a co miał mu odpisać i jakie to ma dla nas (komentujących) znaczenie?


@SlodkiPatus:

np odmowe wyplaty swiadczenia, ze wzgledu na glupote wlasciciela

Chyba każdy wolałby odzyskać SWÓJ przedmiot a nie się szarpać z ubezpieczycielem o jakieś srebrniki...


@SlodkiPatus:

skoro to sa "jakies srebrniki" to po uj ten post?

Nie ma roweru. OP juz go nie odzyska.

Najlepiej to mieć w dupie że ktoś ukradł (i to spod domu, można
  • Odpowiedz
@sylwek2k: Nie musisz mi pisać jak jest bo to wiem - ja Ci napisałem jak chciałbym żeby było, że normalne nie jest zostawienie roweru i liczenie się z jego kradzieżą xD czemu nie chodzisz w kasku skoro ktoś zawsze może Ci przyłożyć albo spadnie Ci kwiatek z 4 piętra na głowę bo Pani Danusia podlała siebie wiśniówką zamiast grządki na parapecie i zapomniała że nie jest dobrze zabezpieczona - też powinni
  • Odpowiedz
czemu nie chodzisz w kasku skoro ktoś zawsze może Ci przyłożyć albo spadnie Ci kwiatek z 4 piętra na głowę bo Pani Danusia podlała siebie wiśniówką zamiast grządki na parapecie i zapomniała że nie jest dobrze zabezpieczona - też powinni Ci odmówić ubezpieczenia ze względu na Twoją głupotę? Tak ma świat wyglądać?


@SlodkiPatus:

ale jemu odmowi ze wzgledu na glupote: bo sie nie ubezpieczyl.

Ja na swojej posesji mam kamery ale
  • Odpowiedz
@sylwek2k: o ile masz rację z tym, że chłop powinien się liczyć z tym że ktoś #!$%@? rower z podwórka, tak z tym ubezpieczeniem to jesteś mocno odklejony. Ten rower jest wart z 300zł, gdzie op ma go niby ubezpieczyć?
  • Odpowiedz
Ten rower jest wart z 300zł, gdzie op ma go niby ubezpieczyć?


@GrubyKociol:

no to po co ten placz na wypoku?

tak z tym ubezpieczeniem to jesteś mocno odklejony.


@GrubyKociol:

nie - ubezpieczasz np skrytke lokatorska wraz z zawartoscia - wowczas nawet ten gruz jest ubezpieczony. No nie jest ubezpieczony na zewnatrz. Ale jak juz pisalem - nie znam zadnego ubezpieczyciela, ktory ubezpieczalby rower zostawiany na noc na osiedlu, przypiety
  • Odpowiedz
@xerox75: obkrecony byl drutem z wieszaka

zawsze beka z tego ze zlodziej nawet wezmie cos takiego, czasem mi sie wydaje ze oni tylko taki zlom kradna, musi byc wsrod januszy popyt na cos takiego, rower do jezdzenia na dzialke
  • Odpowiedz
@xerox75: a co to moj rower? lepiej 2 ulocki + podkowa (podkowa to troche taki mindfuck dla zlodzieja bo tego prawie nikt nie ma), jesli mozliwe to zawsze z elektryka baterie wyciagac. numer z ramy spisac i zrobic pare dobrych zdjec tego roweru (sam nie mam)

no i nie zapinac byle gdzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Pabloz01: na co komu taki rower zimą?

Albo jakiś pijaczyna zajumał, bo po flaszkę musiał podjechać i zostawił pod żabka, albo jakiś kurator z muzeum pomyślał, że to ich eksponat i odniósł na miejsce.

A poważnie to współczuję. Nie ma przyzwolenia na kradzież lub niszczenie cudzej własności.
  • Odpowiedz
Niestety jedyne rozwiązanie to alarm do roweru, który na podstawie ruchu wykrywa i alarmuje od razu właściciela na telefon. Można do tego dodać GPS, bo czasem niemożliwe jest dotarcie na miejsce zbrodni, żeby złapać nieproszonego gościa na gorącym uczynku.
  • Odpowiedz