Wpis z mikrobloga

Trochę remontów u mnie w okolicy zaczęli dlatego dzisiaj jechałem do pracy z nawigacją i zauważyłem że mi prędkościomierz zaniża o dobre 10% prędkość. Przy 50 na zegarze jechałem 44-45 według GPS, przy 60 - 52-53 To normalne? Nie zaglądałem do instrukcji auta, ale ciekawe jaką tam tolerkę dają. Czy to może telefon po GPS przekłamuje?
#samochody
  • 17
@MarianoaItaliano:

pkt 5.3 załącznika nr 3 do regulaminu nr 39 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) — Jednolite przepisy dotyczące homologacji pojazdów w zakresie zespołu prędkościomierza oraz jego montażu
Wskazywana prędkość nie może być mniejsza od rzeczywistej prędkości pojazdu. W momencie osiągnięcia prędkości badania określonych w punkcie 5.2.5 powyżej, zależność między prędkością wskazywaną na tarczy prędkościomierza (V1) a prędkością rzeczywistą (V2) jest następująca:
0 ≤ (V1 – V2) ≤
Coś w tym może być. Nie są jakieś wielkie te felgi.


@MarianoaItaliano: zobacz czy masz opony takie jak dopuszcza producent. Felga może być mała, w kompaktach często tak jest i póki kompensuje to wysoki profil opony, to nie problem. Możesz też podać dokładnie jaki to rocznik Focusa i wielkość opony (oznaczenie w stylu 195/55 R15), to jak nie ja, to ktoś inny na pewno Ci napisze.
@HetmanPolnyKoronny: Rocznik jest 2011, MK2 FL a rozmiar opon podam ci potem, bo musiałbym na parking przed pracbazę teraz wychodzić żeby sprawdzić co tam dokładnie jest - szczerze powiem że odkąd go mam nie zwróciłem jakoś na to uwagi, tata mi mówił tylko że bieżnik w porządku i jeszcze polatam.