Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagów #budujzwykopem oraz #diy.

W domku piętrowym mam ogrzewanie podłogowe na dole i kaloryfery na górze. Na dole znajduje się sterownik Euroster 2006 oraz piecyk przepływowy Vitodens. W chwili obecnej działa to tak, że termometr wbudowany w sterownik załącza ogrzewanie, gdy temperatura na dole spadnie poniżej 21 stopni i grzeje, powiedzmy, do 22 stopni. Problem polega na tym, że piętro domu ma temperaturę jakieś 1.5 stopnia niżej, co oznacza, że bywa tam czasem 19 stopni. Jestem w stanie coś zrobić, by piecyk odzielnie odczytywał temperaturę na górze i np. gdy ta spadnie tam do 21 to wtedy załączał kaloryfery?
  • 12
@beniu89: Podłogówka nie ma niczego podobnego?
Ja mam ten sam sterownik + wszędzie termostaty. I jak na dole domu temp dojdzie do założonej, to piec przestaje grzać oraz termostaty zamykają kaloryfery na dole i cała ciepła woda leci na pozostałe. I wszędzie jest ciepło.
@beniu89 wymień sterownik eurostera n wyższy model z czujnikiem temperatury zewnętrznym łączącym się ze sterownikiem radiowo ;) czujnik tam gdzie zimniej a tam gdzie cieplej regulujesz termostatami w grzejnikach