Wpis z mikrobloga

Od dziś oficjalnie straciłem wiarę w ten portal, błędne tłumaczenie "Festive Period" (Okres Świąteczny) na "Okres Festynowy" wbija na główną, Google oskarżane o nowomowe przez bandę nieuków którzy nie znają angielskiego, ale błędne tłumaczenie pasuje im do narracji "war on Christmas" wyciągniętej z USA. Twierdza musi pozostać oblężona, nawet kosztem własnego RiGCzu. W dodatku to drugi incydent kałowy wywołany przez Google Doodle w tym miesiącu.
Może ktoś polecić jakieś fajne Polskie subreddity?
#bekazprawakow #shitwykopsays #neuropa #bekazkatoli #reddit
McWozniak - Od dziś oficjalnie straciłem wiarę w ten portal, błędne tłumaczenie "Fest...

źródło: comment_1639391456j9R3VC8p18fKHSazBr2sWL.jpg

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@McWozniak: Beka to z ciebie. Bo okres świąteczny to holiday season, a nie festive season. Więc tłumaczenie jako okres festynowy jest całkowicie dopuszczalne.
  • Odpowiedz
@McWozniak: w ogóle podoba sytuacja była ze słowem "incydent", które namiętnie stosowano ironicznie na wszystkie zamachy, po tym jak w UK tak opisywano zamach na moście z odcinaniem głowy jako "incident". #incydent
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol:

dziwi mnie jedno, dlaczego jest przyzwolenie na sianie dezinformacji zdrowotnych na tym portalu, te dzbany mają przeciąg w mózgu.


A nie dziwi Cię ogólna ilość dezinformacji w Internecie i brak kontroli nad tym wszystkim? Bo ja to w zasadzie jestem przerażony tym jak sobie pomyślę do czego to dalej doprowadzi. Co raz to głupsze głupoty ludzie wymyślają, a patologia dziś lajki zdobywa. ( _)
  • Odpowiedz
@Antyradek
Tak jak rebel101 pisze:

The term festive season can be used to mean the same thing as holiday season, but the holiday season is often thought to include Thanksgiving.
  • Odpowiedz
@McWozniak: szczerze mówiąc błąd w tłumaczeniu w ogóle nie podważa intencji autora tego znaleziska. Nadal Google pcha "boosterka aby cieszyć się świętami", nie pcha?

To tylko krok od póki co najbardziej orwerlowskiej nowomowy jaką mają na Litwie, gdzie oficjalnie obowiązuje "paszport możliwości".
  • Odpowiedz
@McWozniak: subreddity to tylko te hobbystyczne, wszystkie poświęcone jednemu krajowi będą pełne propagandy. A, i polecam ogólnie unikać tych co mają powyżej miliona subskrybentów.
  • Odpowiedz
To jeszcze nic, ponoć jakiś polski prawicowiec odkrył, że z powodu pandemii Google każe ludziom się dźgnąć, albo nawet zostać postrzelonym!
  • Odpowiedz
Może ktoś polecić jakieś fajne Polskie subreddity?


@McWozniak: r/Polska, r/Polska_wpz, r/PolskaPolityka, r/okkolegauposledzony, r/shitkonfasays i trzymać się z dala od r/Poland
  • Odpowiedz
@szpongiel: po pierwsze promowanie szczepień głupią grafiką na google to nie jest nic złego. Możemy się sprzeczać o paszporty, nakazy, kary itp, głupia grafiką promującą to imo nic złego.
Po drugie nie zajarzyłeś że bardzo intencjonalnie jest napisane w znalezisku "okres Festynowy" i nowomowa, bo to nawiązuje to wyimaginowanego problemu "war on Christmas"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@McWozniak: a teraz sobie pomyśl, że te retardy chodzą gdzieś obok Ciebie, mozesz nawet nie wiedzieć, że taki debil jak autor tego znaleziska stoi np. obok Ciebie w kolejce w sklepie. To jest dramat
  • Odpowiedz
@Antyradek: mieszkam w UK od gówniarza i tu odkąd jestem zawsze Festive season mówiono na okres od około początku Bożego Narodzenia do około nowego roku. Okres Festynowy to ty może na wiosce obchodzisz
w lato gamoniu
  • Odpowiedz
popisać po Polsku i tematy czasem są Polskie.


@McWozniak: hej! Jak już przy tym jesteśmy - "pisać po polsku" i "polskie tematy" (małymi literami) ( ͠° °)
  • Odpowiedz