Wpis z mikrobloga

czym ludzie mają palić


@Alinous: niczym, mamy XXI wiek, nie mieszkamy już w jaskiniach i nie potrzebujemy ognia tak jak jaskiniowcy. Ja osobiście bez żadnego przeszkolenia kupiłem i zamontowałem sobie gruntową pompę ciepła co mnie wyniosło trochę ponad 7000 PLN bo sprzęt jest używany. Koszt pradu to jest jakieś 300 PLN na miesiąc. Chyba bym był kompletnym debilem gdybym za te pieniądze miał się babrać z węglem który przecież za
  • Odpowiedz
@FejsFak: Pompa ciepła - pogadamy jak będzie -20 przez tydzień albo dwa. Po drugie, nie wierzę, że zmieściłeś się z montażem i kupnem w 8k. No i trzecie, wszyscy wiedzą, że gaz oraz prąd będzie tylko szedł do góy więc pakowanie się w to jest trochę finansowym strzałem w stopę.
  • Odpowiedz
@Alinous: a co mnie obchodzi -20 jak to jest pompa na wodę a nie na powietrze? Woda ma dzisiaj 12,5 stopnia - jak będzie -20 to woda będzie miała 11 stopni jak nie więcej. Węgiel oczywiście będzie taniał cały czas? Już teraz pompa ciepła wychodzi mnie taniej niż twój węgiel. Mam dom 100 m2 parter, 100 m2 piwnica i 100 m2 piętro z podniesionym dachem na 4-5 metrów bo to
  • Odpowiedz
@FejsFak: Chętnie oglądnę, dziękuję :) Zwyczajnie nie jestem w stanie uwierzyć w pompę ciepłą gruntową za 7-8k, bo cena za nią to ok. 30k.
EDIT: tajemnica wyjaśniona, generalnie wszystko zrobiłeś sam, a liczysz tylko koszt samej pompy, co jest jednym wielkim "xD", bo 99,9% ludzi tego zwyczajnie z różnych powodów nie zrobi.
  • Odpowiedz
@Alinous: ja nie jestem jakimś Supermenem, zwykły gość po liceum ogólnokształcącym więc ktoś kto skończył coś bardziej technicznego bez problemu powinien sobie poradzić. Zawsze można wziąć szwagra czy teścia do pomocy. To są przecież proste rzeczy i masa wykopków się ze mnie śmieje, że robię coś nie tak i oni zrobili by to dużo lepiej. Także wystarczy chcieć.

P.S. sama pompa kosztowała 7000 PLN a do tego doloczam 1000 PLN
  • Odpowiedz