Wpis z mikrobloga

Hejka potrzebuje pomocy w #naukaangielskiego
Pracuje w IT ale ze mnie żaden #programista15k ale kiedyś chciałbym tyle zarabiać ;-)

Ogarniam angielski na jakimś poziomie - zakładam, że coś koło B2. Dokładnie nie wiem. Chciałbym obyć się z tym językiem jeszcze bardziej. Oprócz nauki we własnym zakresie chciałbym połączyć przyjemne z pożytecznym.

Jaki #seriale polecacie oglądać na #netflix albo #amazonprimevideo w których fajnie mówią po angielsku i do tego poruszają słownictwo #it

Zależy mi się z "osłuchaniem" z tym językiem. W pracy mam co jakiś czas spotkania ale najczęściej takie wypada mi co 2 tygodnie więc nie mam możliwości codziennie obcować z tym językiem.

Oczywiście słucham szkoleń czy filmików na YT z poradnikami po angielsku. Ale to robię jako praca. Teraz szukam dobrego źródła angielskiego jako przyjemność :-)

#naukajezykow #nauka #serial #filmy #amazon #amazonprime #informatyka #programowanie #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 19
@Turysta10 polecam z własnego przykładu ciekawe kanały na yt TED, TED-ED i Kurgesagt, świetne tematy ze świata nauki i nie tylko w dodatku pelne animacji więc co nie zrozumiesz to dopatrzysz :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Turysta10: serial Dolina krzemowa ;)
Ale z własnego doświadczenia muszę powiedzieć że bez rozmawiania nie będziesz wypadał ok. Ucząc się pasywnego angielskiego na pewno dobrze robisz ale potrzebne jest trochę gadki z osobami co ni w ząb polskiego żeby poczuć się w porządku później, polecam Italkijak nie masz z kim pogadać. Wystarczy raz w tygodniu przez miesiąc potrenować scenariusze które Ci są potrzebne np interview
@Turysta10: chcesz osłuchać się że żaden akcent ci nie straszny dawaj Peaky Blinders tylko uczciwie bez napisów przy pierwszym podejściu i z przewijaniem w tył aż zrozumiesz.
Jak to na początek za trudne to dowolny techtuber pokroju LTT czy GamersNexus gada prostym językiem prawie bez akcentu tyle że w prawdziwości ludzie zawsze coś po swojemu zaciągają.
@Turysta10:
moze angielski korporacyjny
https://www.etutor.pl/kursy-angielskiego/business-english

raz, dwa razy do roku robia promke -40% teraz byla na black friday (moze na swieta zrobia)

a slownictwo it z jakiegos kanalu anglojezycznego ktory Cie interesuje.
https://www.youtube.com/channel/UC5QKm29rCVJruMiscvOHybg
mozesz sobie wybrac z paru roznych krajow aby miec rozne akcenty

duzo tedow jest z napisami.
W sumie najwazniejsze jest to aby to co prezentuja Cie interesowalo, wtedy sam z siebie chcesz wiedzieec o czym gadaja.
Dodatkowo jakas
@Turysta10: Na początek Mr Robot (jest na prime i Netflix).
IT crowd dla beki też można obejrzeć xDD
A tak na serio to poza tym Devs i Sillicon Valley. Tylko że to na HBO, nie oglądałem ale podobno są trochę techniczne.
@Turysta10: żeby się nauczyć języka trzeba nim rozmawiać jak najczęściej i nie mów że nie masz możliwość bo jest sporo stron na których ludzie że tak powiem wymieniają się jezykami i to za darmo. ty sie uczysz angielskiego, ktoś inny polskiego znając angielski i tak rozmawiacie ucząc się od sienie nawzajem.