Wpis z mikrobloga

Czy Windows 10 ma jakieś zabezpieczenie przed szyfrowaniem True Cryptem?

Próbowałem wersji 7.1a - to dziadostwo w ogóle nie szyfruje - zaleca Bit Lockera (na moim laptopie się nie da)

Ściągnąłem wersję 6.1a - na końcu wyskakuje "Wystąpił błąd krytyczny".

Na innym laptopie mam wersję 3.0 - próbować, czy tez gówno z tego?

#informatyka
  • 10
@7160: TrueCrypt już od lat jest porzucony, obecnie korzysta się z VeraCrypta. Ale schizofrenicy powiedzą że VeraCrypt ma backdoora bo powstał jako fork TrueCrypta po tym jak TrueCrypt został uciszony przez rząd USA.
@supra107: Bym korzystał z XP, ale już go nie akceptują nigdzie.

A w czym Vera lepszy? Oprócz tego, że 3 najlepszych światowych hakerów może się włamac do True, ale do Very to już ciężej.
@7160: Nie wiem, może w tym że VeraCrypt ostatnią aktualizację miał rok temu a TrueCrypt w 2014 roku? Poza tym VeraCrypt bezpośrednio bazuje na TrueCrypt 7.1a i jest po prostu jego rozwinięciem z nowymi funkcjami i łatkami bezpieczeństwa. Jeżeli martwisz się o bezpieczeństwo, to naprawdę nie rozumiem dlaczego chcesz korzystać z przestarzałego i niewspieranego oprogramowania.
@supra107: Bo z true cryptem się znam, a znając życie to vera bardziej skomplikowany. Aż tak nie boję się, że CIA wykorzysta jakąś luke w true crypcie 6.1. A przeciętny programista 15k pewnie nawet true crypta 3.0 by nie złamał.
@7160: Nie bój się, zainstaluj VeraCrypta. To nie jest tak że nagle zrobili z niego program konsolowy w którym łatwo coś można #!$%@?ć. Interfejs nadal jest taki jak w TrueCrypt.