Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak zacząć oszczędzać i ogarnąć gotowanie w domu? Jestem słoikiem z zadupia co wcześniej żył jak nędznik i żarł to co rodzina dała w weekend tak w końcu w ciągu ostatnich trzech lat dużo się zmieniło i teraz życie na poziomie it kuca. Zacząłem wydawać 3-4k na samo żarcie na mieście, do tego zacząłem #divyzwykopem i na to idzie z 2k, wcześniej prawiczek z wbitym czarodziejem to jak zacząłem to nie mogę przestać a twarz dzwonnika z Notre Dame więc innej opcji nie ma. Do tego wynajem 3k, ubrania, gierki z 2k i po pensji…

W sumie to ja gorzej żyję niż żyłem. Ostatnio jak wypatrzyłem coś na promocjach to wziąłem pożyczkę z vivusa bo tak bym pewnie głodował.

Nigdy nie gotowałem, nie mam o tym żadnego pojęcia. Ogólnie prowadziłem życia pustelnika poza pracą i sobie powoli ogarniałem to i owo z it, z grafiki 3d i takie tam.
#finanse #oszczednosci #kiciochpyta #gotowanie #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61b36ba31a841e000b7da82f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania jeśli masz możliwość to skorzystaj z cateringu, wyjdzie taniej niż to co wydajesz teraz
Jeśli totalnie nie umiesz w gotowanie może warto wykupić jakis plan żywieniowy z gotową lista zakupów i przepisami, np. na miesiąc i cyklicznie to powtarzać
  • Odpowiedz
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania jak nie umiesz gotować i Ciebie stać to kup Termomix. Dla mnie to było zbawienie, nadal nie umiem gotować, ale dania robię pyszne( ͡º ͜ʖ͡º) zaraz się zleca przeciwnicy, że to piramida itp. Ale nawet jak tak jest, to mam to w nosie, bo dzięki niemu robię zajebiste potrawy, które smakują mi i mojej rodzinie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Chata polska ma spoko mrozonki obiadowe. Jak na mrozonki rzecz jasna, nadal normalny posilek smakuje lepiej ale
- okolo 12 pln za danie
- masz kurczak po meksukansku czy jakeis krewetki z makaronem i inne spaghetti
- da sie tym najesc

Jesli nigdy nie gotowales to moze samo wyrobienie nawyku, ze cos wrzucasz do gara i by nie przepalic bedzie ok na poczatek. A potem jak Ci to zbrzydnie,
  • Odpowiedz