Wpis z mikrobloga

Mireczki potrzebuje pomocy. Mam kifoze od zawsze praktyznie. Nic mnie nie boli ale odkąd pracuje zdalnie(covid juz prawie 2 lata) to widze że garbie sie coraz mocniej, dlatego zacząłem chodzić na basen(styl dowolny i grzbietowy) i całkiem fajnie zaczeło mi to wzmacniać mięśnie kręgosłupa. Jeśli chodzi o eliminacje wady to kontaktowałem sie z kilkoma ortopedami i niestety nieoperacyjnie raczej nie da sie tego naprawić. Pozostaje po prostu cwiczyc i nie obciążać go bardziej zeby nie mieć różnych urazow i nie pogłębiać tej wady któa juz jest.

Natomiast wciaż siedze na nieergonomicznym krześle, mam 2 metry wzrostu wiec raczej mało które jest projektowane pod taki wzrost. Jednak te 10-12 godzin spedzanych przed kompem dziennie ma ogromne znaczenie. Stąd moje pytanie: jakie polecacie krzesła dla ludzi bardzo wysokich takie żeby były ergonomiczne? Już jestem stary wiec cenie zdrowie, do tego #programista15k wiec nie bede oszczędzał na zdrowiu. Powiedzcie mi jakie byście polecieli ergonomiczne krzesło tak żeby moja wada się nie pogłębiała? Celuje generalnie do 2k, ale jak nic nie bedzie w tym budżecie to zapłace i 10(wolałbym nie).

#krzeslo #pytnaie #ortopedia #zdrowie #korposwiat #pytaniedoeksperta #plywanie #kiciochpyta #rehabilitacja #medycyna #fizjoterapia
  • 3