Wpis z mikrobloga

@maryjuszpitagoras: Jak ktoś dopiero oszczędza na emeryturę, to przypuszczam, że wciąż ma ten horyzont co najmniej 15 lat, często nawet bliżej 30. Skupujesz po
prostu bezpieczne etfy na cały świat, sp500 czy jakiegoś daxa. Uzupełniajasz to w zależności od preferencji obligacjami i złotem i tyle.
@Anien: Zajebista perspektywa w kraju gdzie każdy został oszukany na produktach finansowych albo gdzieś się nadział np polisolokata, krach w 2008 2011 2014 2018 Franki chwilowki książę Nigerii Bitcoin od Ukraińca obligacje getback ambegrold akcje JSW albo Enea itp albo codzien słyszy o o tych i innych aferach. Kiedyś były lokaty dla ludzi. Teraz są straty wszędzie o ukryte podatki w inflacji
@Vateusz23: spoko, ikze to kolejny potężny wal nadzorowany przez rządzących, ale ludzie pokroju @Anien ładują po jajca bo iwuc tumaczy że fiaty do gówno a etfy od 100 lat som stabilne xd nie wiem skąd to wielkie zaufanie dla kolejnych projektów nadzorowany przez to państwo ale śmiem wątpić, że ktoś za 30 lat wypłaci jakiekolwiek pieniądze z zyskiem. Zamkną to jak OFE i albo przelejesz na kolejny wał albo zapłacisz 32%
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@artur_syn_tadka: Co mają etfy do ikze i gdzie ja w ogóle o nich wspomniałem?

@Vateusz23: Ambergold czy polisolokaty to łowienie frajerów z obietnicami gwarantowanych, wysokich zysków. Nie wiem też, gdzie masz krach co 3 lata, ale na pewno nie na indeksach o których wspomniałem.

Lokaty są beznadziejne i poniżej inflacji od jakichś 6 lat, czasy było wystarczająco, żeby się zorientować co się odwala i odpowiednio zareagować.

@maryjuszpitagoras: Ponownie powtórzę,
@Anien: gdzie był wig20 w 2007 a gdzie jest dziś. Ja mówię o krachu który mają ludzie codzien. Na polskiej giełdzie. Oni się sparzyli. Mają dość. O tym pisałem. Przeczytaj.
@Anien: nie słyszałem o tym nigdy żeby jakikolwiek bank centralny w polsce czy za granicą nie zachęcał do inwestowania, jak by ludzie słuchali tego co mówią banki centralne i robili tylko to, to by wyszli na tym zajebiście inwestując w obligacje akcje itp itd
tylko że ludzie nie słuchają tego co mówią banki centralne, ludzie słuchają populistycznych artykułów o tym co niby mówią banki centralne, ludzie poświęcają całe wieczory na oglądanie
gdzie był wig20 w 2007 a gdzie jest dziś. Ja mówię o krachu który mają ludzie codzien. Na polskiej giełdzie. Oni się sparzyli. Mają dość. O tym pisałem. Przeczytaj.


@Vateusz23: ty no #!$%@? ale to #!$%@? z takimi ludźmi.

JAKIM #!$%@? TRZEBA BYĆ DEBILEM, aby poświęcić całe życie na edukacje, zdobycie dzięki niej dobrej pracy po czym i budowanie swojego kapitału, a nie poświęcić nawet roku na edukacje finansową i #!$%@?ć
@KochanekAdmina: kolego nie każdy zna się na wszystkim i siedzi na tagu giełda. Mam kolegów lekarzy, mają dużo pieniędzy i dużo zarabiają i straty na polisolokatach. Już nic nie chcą. 95 % ludzi nie siedzi w tym i ja się zgadzam ze nie da się znać na wszystkim. Ale wg mnie oni powinni mieć możliwość normalnego życia i nie okradania ich z oszczędności.

I nie #!$%@? z nimi bo ludzie wykonują
Mam kolegów lekarzy, mają dużo pieniędzy i dużo zarabiają i straty na polisolokatach.


@Vateusz23: Ciekawe czy ci koledzy lekarze też biorą swoje samochody bez zastanowienia się czego oczekują i jak wygląda rynek i konkurencja czy biorą cokolwiek co im pan w salonie wciśnie? xD

No właśnie. Dlaczego jak coś kupujemy względnie drogiego to się nad tym zastanawiam, a jak przychodzi już serio na postawienie całego naszego kapitału jaki posiadamy to #!$%@?
@KochanekAdmina: wyjdź na ulicę, rozejrzyj się. Powiedz każdemu, że jest debilem i #!$%@? z nim.

Na zachodzie jest tak samo. Co Smitha interesuje giełda. Od lat inwestuje w indeks i ma mieć wartość. Myślisz że FED tego nie wie? To co sam niby wymyśliłeś (wiedzą xd), wynika z tego co ja napisalem. No ale Ty masz wiedzę. Xd

No i #!$%@? z ludźmi. Lol
@Vateusz23: No to co niby #!$%@? proponujesz z ludźmi którzy mają #!$%@? w swoje finanse i kupują losowe produkty tracąc majątki życia? xDDDDD Trzeba mieć w nich #!$%@? i promować edukację finansową, a nie robić zrzutki bo ktoś dał się wywieść na kredycie frankowym xD

Może jeszcze mamy się użalać nad ludźmi co kupują gruza bo nie mieli wiedzy, albo telewizor manta za 4000zł? xD