Wpis z mikrobloga

@onuceSzatana: Skończ już się ośmieszać. Wróć za trzy miesiące (już nie mówiąc o perspektywie roku czy więcej) do tego postu to chętnie z Tobą porozmawiam o tym jak to stopy nie wzrosły.

Kolejną rzeczą jest pisanie o jakimś wygraniu na loterii przez OPkę, która cztery miesiące temu podejmowała decyzję kredycie. Naprawdę przy szalejącej inflacji bardzo trudne było to do wydedukowania. A twoim jedynym argumentem pozostaje jakiś konował, którego szumnie nazywasz Twoim
@podomka ale ile ącznie, ja składałem wniosek w czerwcu i stale byly juz na poziomie 5 pekao


@Fiodooor: Pekao mial najdroższe stałe stopy, bo widziałam ich ofertę. Zajrzę potem do umowy, możesz się jutro przypomnieć na pw, to Ci dokładnie powiem
@podomka: Sprawdziłem sobie jak wyglądały kredyty ze stałym w maju (w PKO)

Oprocentowanie kredytu hipotecznego:
- stałe 2,25% w 1. roku
- stałe 3,22% od 2 do 5 roku
- zmienne 3,22% od 6 roku (WIBOR 6M + marża 2,07%)

Ty w ogóle bierzesz na blok w budowie, więc będziesz miała podniesione stopy, aż budowa się skończy. Jakie masz to stałe oprocentowanie, że wychodzi Ci już lepiej niż zmienne?
@onuceSzatana:

@podomka: Damesso z Mokotowa, liczy sie moment wziecia kredytu, a nie tak, ze jestes zyskowna, bo dzisiaj juz drozsze stale oprocentowanie xD


Na razie nic nie zyskalas, co sama przyznalas w pierwszym poscie. A „zapewne wzrosna” to wrozenie ze szklanej kuli, ksiezniczko ty nasza.

@onuceSzatana: o czym Ty teraz piszesz? Decyzje złożyłam kilka miesięcy temu i liczą się stopy, które były w dniu składania decyzji.
@podomka: Sprawdziłem sobie jak wyglądały kredyty ze stałym w maju (w PKO)


Oprocentowanie kredytu hipotecznego:
- stałe 2,25 1. roku
- stałe 3,2237005674500d 2 do 5 roku
- zmienne 3,2220365201331d 6 roku (WIBOR 6M + marża 2,07)

Ty w ogóle bierzesz na blok w budowie, więc będziesz miała podniesione stopy, aż budowa się skończy. Jakie masz to stałe oprocentowanie, że wychodzi Ci już lepiej

@Vetinari: jak wyzej - nie mam
@hiszpanskizdobywca: Ok, strasznie agresywny jestes. Idz do psychologa, jak normalna rozmowa na wykopie cie tak frustruje.

Moj konowal zyje z udzielania kredytow i czyta ekonomistow, ja tez czytalem ekonomistow. Ty przy nich jestes tylko wykopowym ekspertem.

Nie musisz wracac, bo ja nie twierdze jak bedzie. Mowie o MOZLIWOSCI, ze rownie dobrze spadna albo beda lata na obecnym poziomie. Bo nie mam szklanej kuli, jak ty, ekspercie xD

Nie pisz juz do
@podomka: Wlasnie nie wiem, co ty piszesz, bo raz twoerdzisz, ze sie zrownalas rata z oferta zmiennego w dniu brania kredytu, a raz piszesz, ze jestes zyskowna. To twoje rozchwianie, panieneczko najmilsza ty nasza, najpiekniejsza.
@podomka: mi dwóch doradców odradzało stałe stopy, a finalnie nie dostałem xD no i jeszcze kredyt nie uruchomiony a już docelowe raty wyższe niż przy stałym. Piecze mocno
@podomka: Wlasnie nie wiem, co ty piszesz, bo raz twoerdzisz, ze sie zrownalas rata z oferta zmiennego w dniu brania kredytu, a raz piszesz, ze jestes zyskowna. To twoje rozchwianie, panieneczko najmilsza ty nasza, najpiekniejsza.


@onuceSzatana: Napisałam, ze zrównały mi się raty, a po następnej podwyżce będę miała tańszy kredyt, niż jakbym wzięła zmienne. Zyskałam, bo wzięłam stale oprocentowanie w najlepszym momencie.
@podomka: Nie, nic nie zyskalas jeszcze. Wszystko zalezy od kolejnej podwyzki, ktora moze bedzie. A moze nie bedzie.


Takze nasza perelko cudna najlepsza nic jeszcze TERAZ nie zyskalas i niepotrzebnie kwiatuszku pachnacy juz sie nazywasz zyskowna.

@onuceSzatana: A szkoda gadać. 10 osób Ci tłumaczy, a Ty dalej swoje.
@podomka: Co mi tlumaczy? Ze stopnu na pewno wzrosna? Jakim ty jestes ekspertem widze, ze jestes pewna xD I jacy eksperci nagle na wykopie, ktorych obrazilas w pierwszym poscie xD Czyli jednak szanujesz tag? Alez jestes rozyczko aromatyczna zmienna, cudowna kobieta, jak za starych dobruch stereotypowych czasow!