Wpis z mikrobloga

Właśnie wyrownala mi się rata przy stałych stopach procentowych xd jeszcze jedna podwyżka i ci ze zmiennym będą płacić więcej ode mnie. A jak pytałam tutaj o stałe stopy, to oczywiście mi odradzano, bo niby stałe nigdy nie będa mniejsze jak zmienne xd Wykopowi eksperci xd #kredythipoteczny #nieruchomosci #inflacja
  • 138
  • Odpowiedz
  • 0
@podomka jeśli za 5 lat będą się bardziej opłacały zmienne, to takie tez wezmę


Co nie znaczy że za 7 będziesz mówił że to był dobry ruch :)
Też mam stałe na 5 lat, kredyt był na 8 z wysoką ratą więc się średnio będę martwić za te trzy lata jak już będzie resztka do spłaty.

@emesc: Czego mam żałować za 7 lat? Przez 5 lat będę nadpłacać kredyt
  • Odpowiedz
@MachiavelliTan: Nie koniecznie. Może wtedy z innego banku dostanie lepszą ofertę i spłaci tamten nowym kredytem. Ja teraz tak robię, 4 lata temu wziąłem hipoteczny z banku X a teraz dostałem dużo lepszą ofertę z innego. Różnicę na racie będę miał na tyle dużą, że jeszcze z dwie podwyżki będą musiały nastąpić żeby wyrównać do raty z pierwszego banku. Na szczęście mam nie duży kredyt i raty malejące więc sporą
  • Odpowiedz
  • 0
@podomka nie czytasz co piszę, mówię że wzięcie za 5 lat zmiennych dlatego że są tańsze może nie być dobrym wyborem jakiś czas później - jeśli by nadal było dość dużo do spłaty, jeśli masz plan na spłatę w 7 to po pięciu już wysokość stóp faktycznie nie bardzie robić aż takiej różnicy gdy kapitał do spłaty będzie niski.
  • Odpowiedz
  • 0
@podomka nie czytasz co piszę, mówię że wzięcie za 5 lat zmiennych dlatego że są tańsze może nie być dobrym wyborem jakiś czas później - jeśli by nadal było dość dużo do spłaty, jeśli masz plan na spłatę w 7 to po pięciu już wysokość stóp faktycznie nie bardzie robić aż takiej różnicy gdy kapitał do spłaty będzie niski.


@emesc: To Ty nie czytasz. Pisałam już wcześniej, ze w
  • Odpowiedz
@podomka: Dobry ruch ( ͡° ͜ʖ ͡°) zrobiłem to samo w kwietniu 2020, także czeka mnie jeszcze 3,5 roku spłaty ze stała 2,40% ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) a potem się zobaczy co los przyniesie
  • Odpowiedz
  • 0
@Ogau: Dobra, miarka się przebrała. Lecisz ja czarna, ponieważ nic nie rozumiesz pomimo kilkukrotnego tłumaczenia. Ja nie mam czasu, żeby tłumaczyć Ci podstawy ekonomii. Żegnam
  • Odpowiedz
@MachiavelliTan: nie ma specjalnie żadnych negocjacji, w umowach jest zapis o zastosowaniu oprocentowaniem na podstawie WIBORU np. 6 miesięcznego tak jak przy kredytach ze zmiennym oprocentowaniem. Po prostu przechodzisz na oprocentowanie zmienne bez względu na to co było wcześniej, bank nie może sobie rekompensować strat z okresu ze stałym oprocentowaniem.
  • Odpowiedz