Wpis z mikrobloga

@podomka ja podpisałem wczoraj wniosek na 5% stałego, ale przypuszczam że WIBOR wywali ponad 3% w najbliższym czasie. Na dzis WIBOR 3m to 2,26% i to bez uwzględnienia dzisiejszej podwyżki stóp.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@virus-t: Rekomendacja KNF to wprowadziła. Niecałe 3ata temu. A prawo nie działa wstecz. Wcześniej większość banków miała prowizje od wcześniejszych spłat. Więc się tak nie podniecaj, bo to że niedawno dostałeś kredyt nie znaczy że inni kłamią. Ja np jeszcze mam 5 miesięcy do końca okresu w którym każda przedterminowa spłata kosztowałaby mnie 2% kwoty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@podomka: oprocentowanie około 1%(po odliczeniu odsetek od podatku ;), jakbym brał dzisiaj to 0.6 po odliczeniach - stałe na 10 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kirsen: teraz też są oferty w których ma się prowizję (te 2%) za wcześniejszą spłatę i faktycznie, lepiej wziąć kredyt bez tej prowizji nawet z trochę większą marżą dla elastyczności.

Też mam stałe, także fajnie, że trochę osób wzięło w tym okresie takie kredyty, bo to faktycznie była sensowna opcja. Pamiętam, że mi doradca kredytowy odradzał stałe, mówił, że nikt nie bierze i musiałbym być lepszy w analitykę od banku, by
Właśnie wyrownala mi się rata przy stałych stopach procentowych xd jeszcze jedna podwyżka i ci ze zmiennym będą płacić więcej ode mnie. A jak pytałam tutaj o stałe stopy, to oczywiście mi odradzano, bo niby stałe nigdy nie będa mniejsze jak zmienne xd Wykopowi eksperci xd


@podomka: masz się czym chwalić? Przecież i tak twój kredyt jest ze zmiennym oprocentowaniem, tylko masz je zamrożone na 5 lat.
Właśnie wyrownala mi się rata przy stałych stopach procentowych xd jeszcze jedna podwyżka i ci ze zmiennym będą płacić więcej ode mnie. A jak pytałam tutaj o stałe stopy, to oczywiście mi odradzano, bo niby stałe nigdy nie będa mniejsze jak zmienne xd Wykopowi eksperci xd


@podomka: masz się czym chwalić? Przecież i tak twój kredyt jest ze zmiennym oprocentowaniem, tylko masz je zamrożone na 5 lat.

@skitarii: W 5
@skitarii: Bo za 5 lat musiałby wziąć pewnie 10% więcej kredytu na tę samą nieruchomość? Bo trzeba gdzieś mieszkać? Bo kredyty powstały dla ludzi, którzy potrafią z nich korzystać (czyli są w stanie je spokojnie spłacić wcześniej jeżeli chcą a nie wegetują całe życie)..
W 5 lat to można ten kredyt spłacić.


@podomka: po co brać kredyt i płacić odsetki oraz prowizję, skoro można po prostu odłożyć takie pieniądze w 5 lat?

@skitarii: No tak, najlepiej trzymać 1,2 mln na koncie podczas szalejącej inflacji xd
podpowiadam:
- Bo taki mój kaprys
- Bo mnie stać
- Żeby uchronić utratę pieniędzy przez inflacje
Bo za 5 lat musiałby wziąć pewnie 10% więcej kredytu na tę samą nieruchomość? Bo trzeba gdzieś mieszkać? Bo kredyty powstały dla ludzi, którzy potrafią z nich korzystać (czyli są w stanie je spokojnie spłacić wcześniej jeżeli chcą a nie wegetują całe życie)..


@Yahto: kredyty na 30 lat powstały dla osób które są je w stanie spłacić w ciągu 5 lat? XD

Ciekawe nowinki. Ja myślałem, że dla takich osób są
No tak, najlepiej trzymać 1,2 mln na koncie podczas szalejącej inflacji xd


podpowiadam:

- Bo taki mój kaprys

- Bo mnie stać

- Żeby uchronić utratę pieniędzy przez inflacje


@podomka: koszt kredytu jest zawsze wyższy niż inflacja. Jeśli tego nie wiesz, to znaczy że nie jesteś świadomym kredytobiorcą, albo jesteś po prostu gimbem co pisze baita XD
Bo za 5 lat musiałby wziąć pewnie 10 ięcej kredytu na tę samą nieruchomość? Bo trzeba gdzieś mieszkać? Bo kredyty powstały dla ludzi, którzy potrafią z nich korzystać (czyli są w stanie je spokojnie spłacić wcześniej jeżeli chcą a nie wegetują całe życie)..


@Yahto: kredyty na 30 lat powstały dla osób które są je w stanie spłacić w ciągu 5 lat? XD

Ciekawe nowinki. Ja myślałem, że dla takich osób są
No tak, najlepiej trzymać 1,2 mln na koncie podczas szalejącej inflacji xd


podpowiadam:
- Bo taki mój kaprys
- Bo mnie stać
- Żeby uchronić utratę pieniędzy przez inflacje

@podomka: koszt kredytu jest zawsze wyższy niż inflacja. Jeśli tego nie wiesz, to znaczy że nie jesteś świadomym kredytobiorcą, albo jesteś po prostu gimbem co pisze baita XD

@skitarii: Tak, tak xd papa
Tak, tak xd papa


@podomka: no tak. A myślisz, że te stopy procentowe to po co są? A do tego jeszcze prowizja, ubezpieczenie itd. Nie masz pojecia o czym piszesz jeśli myślisz, że kredyt chroni przed inflacją w skali pięciu lat.