Wpis z mikrobloga

Właśnie wyrownala mi się rata przy stałych stopach procentowych xd jeszcze jedna podwyżka i ci ze zmiennym będą płacić więcej ode mnie. A jak pytałam tutaj o stałe stopy, to oczywiście mi odradzano, bo niby stałe nigdy nie będa mniejsze jak zmienne xd Wykopowi eksperci xd #kredythipoteczny #nieruchomosci #inflacja
  • 138
  • Odpowiedz
  • 14
@MachiavelliTan: No i? Jak będą niskie, to biorę stałe, a jak będą wysokie, to zmienne, ale będę płacić 5 lat więcej, a nie 10 xd W ciągu 10 lat spłacę. Myśle, ze w ciągu 5 lat tez bym dała radę jak się zepne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@podomka: a ile masz tego stałego? Ja mam 3,47% i patrzę jak świat płonie xD W 1.5 roku spłacone 20% kredytu, zostało 3.5 roku na stałym i chyba będzie trzeba zacisnąć pasa i to spłacić w tym czasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 9
@podomka: jak wziąłeś stałe? Ponoć w Polsce stałe można dostać na max parę lat a potem po kilku latch i tak masz zmienne


@texasranger92: Nie, po 5 latach możesz wziąć ponownie stałe (z dnia aktualnego). Możesz także spłacić kredyt w 5 lat. To nadal bardziej się opłaca niż zmienne, krore rosną. Było do przewidzenia, ze tak niskie stopy urosną.
  • Odpowiedz
@podomka: Ale wiesz, ze wtedy i zmienne beda duzo wyzsze i stale jeszcze wyzsze od zmiennych?

Na razie to zmienni kisli z ciebie, bo mieli przez nawet 6 lat prawie zerowe stopy ;)

Widzisz, jak to sie oplacalo brac stale :)
  • Odpowiedz
  • 13
@onuceSzatana: Ze co xd to wtedy sobie wezmę zmienę, jeśli będą niskie. A co mnie obchodzi ostatnie 6 lat? Wtedy nie miałam kredytu. Oczywiście, ze się opłacało, bo przy zmiennych byłabym stratna. Beka to z frajerów, którzy brali zmienne przy tak niskich stopach xd serio ktoś myślał, ze będą malec? Xd
  • Odpowiedz
@podomka: ja posłuchałem wykopków pare msc temu, a mogłem wziąć stałe oprocentowanie jakoś 3.8%. ale wtedy byłem podwujnie debilem bo myślałem że 3.8% to oprocentowanie do którego dochodzi jeszcze marza banku, razem 5.8 i wydawało mi się (i nadal wydaje) drogo. gdybym wiedział że to finalne oprocentowanie, pewnie bym się zdecydował pomimo opinii wykopków. ten błąd będzie mnie kosztował kilkanaście tysięcy zł
  • Odpowiedz