Wpis z mikrobloga

Rozwala mnie ten argument szurii :
" Umierają tylko starzy i chorzy to nie powód by zamykać wszystko, mnie ucieka młodość, a oni i tak zaraz umrą "
Co prawda nie tylko starzy i chorzy ale na potrzeby wpisu uznajmy, że tak jest.
Mam pytanie: wy tak na poważnie ?
Naprawdę uważacie, że państwo powinno mieć w dupie swoich obywateli tylko dlatego, że są starzy lub chorzy ?
Czy fakt, że jest wam smutno bo nie możecie się iść nayebać do knajpy jest dla was ważniejszy niż kilka, a czasem kilkadziesiąt lat zycia innych ludzi?
Czy waszym zdaniem obywatel na emeryturze całe życie płacący składki i podatki nie ma prawa oczekiwać opieki od państwa tylko dlatego, że jest stary?
Już pomijając tą bezduszność i socjopatię to was tez reszta społeczeństwa bedzie mogła potraktować w ten sposób w podeszłym wieku ?
"Stary jest niech zdycha, a teraz chodżmy na piwo"
Co z was za ludzie ?

#koronawirus #takaprawda
Pobierz
źródło: comment_1638859980Pwnd2Yhayx6Cc0A2DN6xbK.jpg
  • 118
@WiesniakzPowolania
Mój dziadek ok. 80 lat po prostu w okresie zimowym suplementuje więcej witaminy D i mimo że się zaszczepił nie szlaja się bez sensu po kościołach, stadionach czy zatłoczonych galeriach handlowych.
Teraz gdy wszystkie media trafią że wirus ostro atakuje to dziadek siedzi w domu, czasem wyjdzie do warzywniaka a większe zakupy my m zawozimy. Wnuk który chodzi do przedszkola niestety nie zobaczy dziadka pewnie do wiosny no i trudno trzeba
@Killson: > bo ci starsi i schorowani nie chcą się zaszczepić, tak?

Ci starsi i schorowani nie chcą się zaszczepić głównie przez młdych opowiadających im, że szczepionki sa niebezpieczne, nie działają i uj wie co jeszcze. Tak jest z moimi sasiadami obok i tak też moje rodzinne szury odwodziły od szczepienia teściów. Na szczescie ich autorytet jest dużo niższy niż nasz i się zaszczepili.
@WiesniakzPowolania: czym sie leczy na oddziałach covidowych - respiratorem? są jakies leki w ogole ktore hamuja objawy covida? a co jesli to sa inne choroby a na tym oddziale nie maja lekow, albo specjalistecznej wiedzy dla danej jednostki chorobowej - bo takiego z covidem nie przeniosa na dany specjalistyczny oddzial
@WiesniakzPowolania: Państwo ma #!$%@? na starych ludzi od 50 lat, mamy najgorszą opiekę zdrowotną w UE, Szwiedzi uważają nas za zwierzęta,mamy najmniej lekarzy na 1000 mieszkańców, najmniej szpitali, jedne z najniższych nakładów zdrowotnych w UE a Polska jako jedyna w UE w 2020 w dobie epidemii zmniejszyła nakłady na opiekę zdrowotną, Polska od dawna ma w dupie starszych ludzi a rządzący codziennie życzą im śmierci, Nikogo nie obchodzi że całe życie
@WiesniakzPowolania
To co mamy nagle przestać pracować? Przestać ćwiczyć? Przestać jeść? Przestać spacerować? Mają mi zamknąć to wszystko? Coś Ty zwariował?

Na obecną chwilę to media roznoszą strach, strach który wpływa na ludzi gorzej niż sam wirus. Hipokryzja jest ogromna i starsi ludzie zaczynają też ją dostrzegać No chyba że bazują tylko na tvp, Polsat, TVN itd.
Pozbawiono nas już 2 lata normalnego życia a to jest często wiecej niż 5% naszego
@WiesniakzPowolania: podczas pierwszego lockdownu, kiedy młodzi siedzieli w domach, biznes pozamykane, dzieci zamknięte w domach, starzy ludzie robili sobie wycieczki po sklepach, od mięsnego po piekarnie a w weekend tłumnie do kościoła. W nosie mieli wirusa i nic tutaj się nie zmieniło. Dlaczego mamy się poświęcać dla ludzi którzy sami nie chcą o siebie zadbać?

To tak jak miałbym się poświęcać dla grubasa który nigdy nie dbał o swoje zdrowie.