Wpis z mikrobloga

Rozwala mnie ten argument szurii :
" Umierają tylko starzy i chorzy to nie powód by zamykać wszystko, mnie ucieka młodość, a oni i tak zaraz umrą "
Co prawda nie tylko starzy i chorzy ale na potrzeby wpisu uznajmy, że tak jest.
Mam pytanie: wy tak na poważnie ?
Naprawdę uważacie, że państwo powinno mieć w dupie swoich obywateli tylko dlatego, że są starzy lub chorzy ?
Czy fakt, że jest wam smutno bo nie możecie się iść nayebać do knajpy jest dla was ważniejszy niż kilka, a czasem kilkadziesiąt lat zycia innych ludzi?
Czy waszym zdaniem obywatel na emeryturze całe życie płacący składki i podatki nie ma prawa oczekiwać opieki od państwa tylko dlatego, że jest stary?
Już pomijając tą bezduszność i socjopatię to was tez reszta społeczeństwa bedzie mogła potraktować w ten sposób w podeszłym wieku ?
"Stary jest niech zdycha, a teraz chodżmy na piwo"
Co z was za ludzie ?

#koronawirus #takaprawda
WiesniakzPowolania - Rozwala mnie ten argument szurii :
" Umierają tylko starzy i ch...

źródło: comment_1638859980Pwnd2Yhayx6Cc0A2DN6xbK.jpg

Pobierz
  • 118
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WiesniakzPowolania: Jak mój dziadek czekał na zaszczepienie to siedział w domu i tata oraz wujkowie mu zakupy przynosili. Msza online i minimalizowanie ryzyka.

Czemu ja mam siedzieć zamknięty w domu bo ktoś sobie musi polatać do kościółka itp. narażając swoje zdrowie? Jeżeli jest w grupie ryzyka to niech unika kontaktów, szczepi się, bierze kolejne dawki itp. Czemu młodzi ludzie mają być zamknięci jak karaluchy bo ktoś ma w dupie swoje
  • Odpowiedz
@tomasz-klaus panie.. My mamy właśnie w #!$%@? szpitali i w #!$%@? łóżek w przeliczeniu na jesneof mieszkańca. Tylko problem jest taki, że zamiast robić badania zanim trafia na łóżko my leczymy jak ktoś jest już w końcowej fazie.
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania państwo ma w dupie swoich obywateli, szczególnie tych w wieku po produkcyjnym którzy są zbędnym balastem.
Moja zeszłotygodniowa wizyta u specjalisty była tego przykładem, czekam za swoją wizyta przy recepcji, podchodzi jeden pan circa 70 lat, zadbany drobnej postury ze skierowaniem bodajże do neurologa. A babka w recepcji mówi żeby przyszedł 30 marca 2022 roku bo wtedy się otwierają zapisy na 2023.
To jest #!$%@? jakiś #!$%@? żart.
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania Ci starsi i schorowani nie chcą się zaszczepić głównie przez młdych opowiadających im,

Ja osobiście nie znam chyba żadnej osoby 60+ co by miała słuchać i wierzyć młodzieży. Przecież osoby 60+ są narcystyczni i wierzą tylko w swoje przekonania.
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania:
Dobra to teraz restrykcje które objeły mnie: Zamknięcie całej rozrywki jaka istnieje, zakaz wchodzenia do lasu, zakaz chodzenia na studia, zakaz wszystkiego
Restrycje które objeły moją 80 letnią babcie: brak zakazu pójścia do kościoła, brak zakazu pójścia do sklepu, brak zakazu pójścia do dziennego domu seniora

Ale tak to starsi najbardziej poszkodowani są mimo że żadnych restrykcji na nich nie nałożono.
  • Odpowiedz
Ja osobiście nie znam chyba żadnej osoby 60+ co by miała słuchać i wierzyć młodzieży.


@uriel_ck: A ja znam kilka takich przypadków- choćby zapytałem sasiadki za płotem czy sie szczepi- nie. córka z zieciem mówili, że te szczepionki niebezpieczne wole nie. poczekam az je zbadają.
Moje rodzinne szury też odwodziły teściów od szczepienia, a ci nawet coś zaczeli przebąkiwać, że może nie. Dopiero jak wsiadłem na nich z różową to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WiesniakzPowolania: A od kiedy TO państwo opiekuje się kimkolwiek? Chciałbym zauważyć że rządzący zrobili sobie z pandemii kolejną okazję do zarobku, no i że sami się nie stosują do obostrzeń.

Dodatkowo, mamy za moment 2022 rok, czyli minęły już 2 lata od początku koronawirusa, a więc państwo już dawno powinno być w pełni przygtowane na okresowe wzrosty zachorowań.
  • Odpowiedz
a więc państwo już dawno powinno być w pełni przygtowane na okresowe wzrosty zachorowań.


@TheJaster: żaden kraj nie jest w pełni przygotowany. Oddziały intensywnej terapii to waskie gardło systemu. Nawet w bogatych Niemczech tak jest, a co dopiero Polska. Dlatego tak wazne sa wszystkie inne srodki zapobiegawcze.
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: stare dziady mają w dupie że ja mam 30 lat, nie mam mieszkania i nie mam perspektyw na mieszkanie bo ceny wywalone w kosmos, ale sami to chcieliby ciągnąć do setki w mieszkaniu, który dostali za psi ch*j za prl-u i okradać młodych czternastymi emeryturami. Niech umierają wreszcie i zwalniają mieszkania.

Zaszczepię się jak oddadzą mi mieszkanie i pójdą żyć dłużej do przytułku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WiesniakzPowolania: No, tyle że wiele z europejskich państw wprowadza obostrzenia np. maseczki, limit miejsc itp, aby zmniejszyć przenoszenie się wirusa, natomiast wszystkie z nich unikają jak tylko mogą wprowadzania kolejnego lockdownu. XD
  • Odpowiedz