Wpis z mikrobloga

Rozwala mnie ten argument szurii :
" Umierają tylko starzy i chorzy to nie powód by zamykać wszystko, mnie ucieka młodość, a oni i tak zaraz umrą "
Co prawda nie tylko starzy i chorzy ale na potrzeby wpisu uznajmy, że tak jest.
Mam pytanie: wy tak na poważnie ?
Naprawdę uważacie, że państwo powinno mieć w dupie swoich obywateli tylko dlatego, że są starzy lub chorzy ?
Czy fakt, że jest wam smutno bo nie możecie się iść nayebać do knajpy jest dla was ważniejszy niż kilka, a czasem kilkadziesiąt lat zycia innych ludzi?
Czy waszym zdaniem obywatel na emeryturze całe życie płacący składki i podatki nie ma prawa oczekiwać opieki od państwa tylko dlatego, że jest stary?
Już pomijając tą bezduszność i socjopatię to was tez reszta społeczeństwa bedzie mogła potraktować w ten sposób w podeszłym wieku ?
"Stary jest niech zdycha, a teraz chodżmy na piwo"
Co z was za ludzie ?

#koronawirus #takaprawda
WiesniakzPowolania - Rozwala mnie ten argument szurii :
" Umierają tylko starzy i ch...

źródło: comment_1638859980Pwnd2Yhayx6Cc0A2DN6xbK.jpg

Pobierz
  • 118
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

że młodzi ludzie źle postępują wychodząc gdziekolwiek, a potem stwierdzasz "że no jednak lockdowny są złe".


@TheJaster: nie mówię, że postępują zle- mówię o podejściu do innych ludzi jak do śmieci. I lockdawny nie są złe tylko sa zle zorganizowane u nas. Sa jak najbardziej potrzebne ale nie w takiej formie. Gospodarka jest wazna. Bez kasy nie ma nic, a juz zwłaszcza leczenia.
  • Odpowiedz
to jest twoja wina, że nie potrafisz sobie zycia ogarnąć. Twoja i tylko twoja. A ci ludzie całe życie pracowali i płacili składki i podatki utrzymując wczesniejszych emerytów tak jak i ciebie bedzie utrzymywało kolejne pokolenie.


@WiesniakzPowolania: mi nikt nie zaoferowal wykupu mieszkania za jedną pensje tak jak to bylo w UK w latach 80tych albo w polsce w latach 90tych.
  • Odpowiedz
  • 1
@Caracas
Smutne, to co robią media to jest tragedia. Widziałeś w TV jakieś pozytywne wieści? Że jest lekarstwo? Że można będzie zbadać pamięć immunologiczna? Że witamina D I aktywność fizyczna pomaga w walce z wirusami? Że wiele starszych osób też przechodzi bezobjawowo?

Oni tylko sieją strach który również dzieli ludzi. Smutne czasy co nie zmienia faktu że musimy się jakoś odnaleźć w tym wszystkim. Ja się nie dam choćby kosztem więzienia.
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: Widzisz, tez nie zgadzam się z tym poglądem że należy poświęcić starsze osoby a jednak nagminnie nazywany jestem szurem bo się nie zaszczepiłem punktując propagandę i promując to w jakim celu powstała "pandemia".

Skoro wirus dotyka w większości osoby starsze to niech się rząd zajmie ich leczeniem a nie wprowadzaniem totalitaryzmu i zamykaniem wszystkich i wszystkiego czy przymuszaniem do szczepienia dzieci.
  • Odpowiedz
Najwidoczniej nie masz pojęcia jak np. nauka zdalna wpłynęła na dzieci i młodzież, ile problemów fizycznych i psychicznych narosło.


@Asd15: Tak sie składa, że mam dzieci i doskonale o tym wszystkim wiem. Tyle, że ja z żoną znalazłem czas dla nich zeby uzupełnić braki w wiedzy, poszukałem im rozrywek innych niż komputer i zainteresowałem je fitnesem poprzez wprowadzenie domowych zawodów typu - kto pierwszy wykona wszystkie ćwiczenia z aplikacji ten
  • Odpowiedz
Taksie składa, że mam dzieci i doskonale o tym wszystkim wiem. Tyle, że ja z żoną znalazłem czas dla nich zeby uzupełnić braki w wiedzy, poszukałem im rozrywek innych niż komputer i zainteresowałem je fitnesem poprzez wprowadzenie domowych zawodów typu - kto pierwszy wykona wszystkie ćwiczenia z aplikacji ten dostaje nagrodę.

Jesli twoje dziecko jest niedouczone, grube i ma problemy to jest to tylko i wyłacznie twoja wina jako rodzica, że nie
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: Jak zawsze zero argumentów tylko emocjonalne #!$%@?.

1. FAKT będąc zaszczepionym dalej zarażasz, ewentualnie ty przejdziesz to lżej.

Osoby obawiające sie o własny stan zdrowia w podeszłym wieku powinny przedewszystkim sie zaszczepić i ewentualnie ograniczać kontakty we WŁASNYM zakresie A NIE ograniczać kraj.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WiesniakzPowolania: oczywiscie nie należy zamykać miejsc użyteczności publicznej. Jeżeli ktoś ma obawy to powinien przedsięwziąźć odpowiednie środki w celu zapobieżenia ryzyka zakażenia. Żyjmy normalnie i nie dajmy się manipulować, przecież głównym celem inicjatorów tej farsy jest ograniczenie wolności człowieka. Obserwując wydarzenia na świecie niestety prawa jednostki są ograniczane dla " wspólnego dobra", ktore ma się nijak do losu, który nas czeka.
Ach, kiedyś to było.
  • Odpowiedz
@siepacz_carlosa ja nie wiem co was tak ogranicza. Chyba ciasnota umysłowa. W ogóle mnie ta pandemia w niczym nie ograniczyła. Moj styl życia się się w zasadzie nie zmienił. Podróżuje, chodzę do knajp, teatrów. Robię co robiłem wcześniej . Co najwyżej zrażają się drobne uciążliwości. Nie rozumiem tego pier#@lenia o utracie wolności.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WiesniakzPowolania: nie widzisz że coraz mniej zależy od Ciebie a coraz więcej od innych? Dla mnie to sprawa ważna, a samodecydowanie o sobie powinno być normą. Po prostu się z tym nie godzę i podobnie jak ja wiele ludzi ma już dość pierd@#$enia o pandemii. Są sprawy wyższej wagi ale to już nie na dzisiaj. Dobrej nocy.
  • Odpowiedz