Wpis z mikrobloga

Które z tych aut byście wybrali?

Peugeot 508 - 2016 rok. RXH albo wyposażenie zlbliżone do niego.
Ford Mondeo - 2017 rok. Wersja Titanum albo wyposażenie zlbliżone do niego.
Skoda Octavia 2018/2019 rok. Gorsze wyposażenie od pozostałych, ale jakieś 50k mniej na liczniuku i praktycznie 3-4 letnie auto.

Wszystkie auta to kombiaki, które mają poniżej 150k przejechane, to doładowe 2.0 w Dieslu.
508 - Czyli 7-6 letnie auto, które mi sie najbardziej podoba, jest ich mało i zastanawiam się czy uda się znaleźć dobry egzemplarz oraz jestem lekko zaniepokojony jak będzie wyglądał później serwis.
Mondeo - Czyli jakies 4-5 letnie auto z wyposażeniem podobnym do 508, ale moim zdaniem brzydsze. Jest ich bardzo dużo na portalach, wydają się w bardzo dobrym stanie i jest w czym przebierać. Nie do końca przemawia do mnie Powershift.
Octavia - Czyli nowsze auto, ale gorszej jakości.

Uprzejmie proszę o pomoc z wyborem auta. Po kilku komisach, ogłoszeniach które były nieaktualne, albo gratach opisanych jako nówka udało mi się znaleźć auta, które uważam za warte uwagi.

#motoryzacja #samochody #peugeot #508 #skoda #octavia #ford #mondeo
Gorrann - Które z tych aut byście wybrali?

Peugeot 508 - 2016 rok. RXH albo wyposa...

źródło: comment_1638728929EFnCpcHQAMHtaKN8yFP47X.jpg

Pobierz
  • 24
@Gorrann: Octavia parę lat nowsze, mniejszy przebieg problemy później się zaczną o ile zaczną, może mniej wypasione ale to co trzeba raczej będziesz miał. Zależy czego szukasz od auta bo jeśli jakichkolwiek emocji to raczej nie skoda, ale skoda za to powinna ci dać przynajmniej jako tako spokój na kilka lat
RXH


@Gorrann: a to nie jest chyba hybryda? Dlatego jest tak popularna na rynku wtórnym, bo czytałem, że jest taka sobie.

Ale takie 2.0 150 albo 180 to fajne silniki.

Ogólnie z tych trzech, 508 wychodzi najlepiej, tylko tam ma ono ergonomiczne mankamenty.
Mondziak jest mega surowy, a Skoda to nie ten segment - choć to względnie dobry samochód.

Sam miałem dylemat z pół roku temu - stanęło na Volvo V60.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@_kapsel: Auta planuję w automacie i dlatego pytam. Dlaczego unikać?

@Gorrann: podobno strasznie problematyczne są, też rozważam Mondeo, ale w PB i wszyscy pisali żeby unikać powershifta. Całe szczęście w nowych PB są już tylko zwykłe hydrokinetyki