Wpis z mikrobloga

Pracownicy jak Creed to autentyk, są ludzie którzy pracują bo ktoś o nich zapomniał i tak sobie przychodzą do pracy posiedzieć i jakoś wszyscy przywykli że tak jest. U nas był chłop który miał 45 lat gdzie reszta biura to raczej osoby w przedziale 20-30, nikt nie wiedział za bardzo czym on się zajmuje albo właściwie kim jest. Jak odchodził to wyszło że od jakichś 5 lat autentycznie siedział przy biurku i przeglądał neta bo obowiązki jakie on miał zostały przekazane zewnętrznej firmie 5 lat wcześniej i przy tej zmianie zapomnieli zmienić mu stanowiska albo zwolnić. Nie chodził po podwyżki, nie chodził na imprezy firmowe, tak sobie siedział, czasem coś dla picu puścił na drukarkę i wychodził na kilka godzin w ciągu dnia z "legitnymi" przepustkami które sam sobie robił że niby jedzie coś rozliczyć albo spotkać się z kimś służbowo. Był starszy stażem i wiekiem od sporej części wyżej postawionych więc oni jakoś naturalnie akceptowali jego obecność i się nie #!$%@?. Najlepsze było że nawet kadry łykały jego obecność chociaż wiedzieli że zajmuje się tym firma zewnętrzna, uznali że to może jakiś nasz człowiek od kontaktu i współpracy z nimi czy coś. Odszedł sam i jak zaczęło się szukanie osoby na jego miejsce dopiero się ludzie zorientowali że on nic nie robił. Tak trzeba żyć ( ͡º ͜ʖ͡º)
#theoffice
  • 82
@Morcin14: Pracowałem przez pewien czas w biurze jakiejś tam fabryki smrodu. Oczywiście na goworku jedna z najniższych ocen w województwie i na moim piętrze to myśle że były z co najmniej 3 takie osoby które przychodziły tylko pić kawe przez 8 godzin. Nie wiem w jaki sposób to tam działało, bo #!$%@?łem stamtąd po 3 miesiącach i nawet dobrze nie ogarnąłem co tam się dzieje XD.
@Morcin14: pracowałem kiedyś w pewnym olbrzymim korpo, praca po 12h weekendy, święta. Taka pierwsza linia wsparcia. Wspierałem coś czego nie rozumiem do dzisiaj, środowisko było nie do utrzymania, ticketow było około 10tysiecy. Ja byłem odpowiedzialny za nowe zgłoszenia. Cyk automatyzacja która tickety rozsyła do odpowiednich działów na podstawie słów kluczy, w razie czego na P1 ustawiony alarm dźwiękowy żeby mnie obudził i tyle. Rano tylko wklepac dane do raportu ile ticketow