Wpis z mikrobloga

@Phyrexia: z tą tacą się nie zgodzę, ksiądz nie chodzi po cudzych nieruchomościach i żebrze z tacą (wyjątek to kolenda) tylko ludzie przychodzą do świątyni i tam kto chce może w wyznaczonym momencie mszy (o czym większość dobrze wie) zostawić datek. Księża często też mają pracę poza bycie kapłanem (choć tu można się spierać na ile ich praca jest wartościowa)

Nie znam sytuacji dotyczącej źródła posta ani kto z nich jest
wykłada teologię, czyli nadal żyje z bajeczek dla ciemnogrodu, tylko opowiada je w inny sposób i w innym budynku. Jak dla mnie nie ma żadnej różnicy.


@nieocenzurowany88: a informatyk tylko "klika w kąkuter" Ja nie mam kąkukera i go nie potrzebuje i nie wiem co to jest czyli informatyk "żyje z bajeczek dla ciemnogrodu, tylko opowiada je w inny sposób i w innym budynku. Jak dla mnie nie ma żadnej różnicy."
@Phyrexia pieniądze z tacy nie są przeznaczone na wypłatę dla księży, ale na koszty utrzymania parafii. Doucz się

@marcelus: W pewnym sensie zazdroszczę tej dziecięcej naiwności


@mnsp: Jedna ważna rzecz: parafia ani budynek kościoła nie jest własnością księdza. Jest własnością parafian. Dlatego parafianie składają się na tace żeby tą swoją własność utrzymać. Natomiast ksiądz jest pracownikiem parafii i dostaje swoją wypłatę plus cześć pieniedzy z posług w konkretnych intencjach. Jeśli
@xandra: przecież kasa z tacy nie idzie do księdza, oczywiście możesz przywołać swój zdupy argument że przecież każdy ksiądz zabiera z tacy, co niczym nie jest potwierdzone, oczywiście na pewno zdążają się jednostki nieuczciwe które wykorzystują zbiórki, ofiary, szerzej parafian ale czy nie brak urzędników którzy robią to samo z państwowymi pieniędzmi? W każdej grupie zawodowej są osoby uczciwe i nieuczciwe, księża własne wynagrodzenie pobierają z ofiar na msze, które odprawiają
@marcelus: Cytuję:


Warto na wstępie rozwiać wątpliwości – osoby duchowne pracujące na umowę o pracę (np. działalność dydaktyczna w szkole, na uczelni) odprowadzają pełnowymiarowe składki ZUS. Natomiast księża, którzy zajmują się jedynie działalnością duszpasterską i nie są zatrudnieni na umowę, odprowadzają 20% składki ZUS, a pozostałe 80% opłacane jest z Funduszu Kościelnego.
Czyli z naszych, Polaków podatków!

@xandra no i co ? Jeśli o mnie chodzi ,to ja się zgadzam z
@Phyrexia pewnie mu chodzi o to, że zgodnie z prawem wygląda tak jak mówi, ale księża prawa się nie trzymają ( ͡º ͜ʖ͡º)
Znam kilka afer ze swojej okolicy, gdzie rzekomo ludzie dawali mniej na tacę, a w rzeczywistości ksiądz sobie to zabierał, gdzie mówił, że wina leży po stronie wiernych, bo sypią mniej ¯_(ツ)_/¯
@xandra: a ty juz zwrocilas kase pracodawcy, czy na ciebie tez ktos musi sie zrzucac złodziejko? Chyba dawno z toba afery nie bylo i usilnie strasz sie znowu jakas rozkręcić xD
@Herubin: Poza tym, w tym problemie nie są istotni księża. Chodzi o mafijną, wielką korporację, która płaci podatki na poziomie małych przedsiębiorców, przy jednak sporych przychodach przy manipulacji wiernych. Ta sama organizacja chroni swoich przestępców przed prawem, lobbuje w rządzie antyludzkie prawa, kupuje grunty za bezcen.

Przy tym płacąc podatki jak biedna krawcowa.
@CondomSurvivorSupreme: Dlatego trzeba prowadzić dialog, a nie atak. Jeśli ludzie, a dokładniej wierni chcą to powinni Kościół zreformować, aby znów służył obywatelom. A tak masz osoby, które prezentują skrajne postawy typu każdy ksiądz to pedofil, bo im nie chodzi o naprawę tej instytucji tylko jej zniszczenie. A skrajność rodzi skrajność. Katolicy przez to też przechodzą w skrajności, bo czują się atakowani. Gdzie normalnie przyłączyliby się do racjonalnych postulatów, tak jak z
Pobierz Sarmataa - @CondomSurvivorSupreme: Dlatego trzeba prowadzić dialog, a nie atak. Jeśli...
źródło: comment_1638704087yMbHG4uwGhEG45cSeQ6qwp.jpg