Wpis z mikrobloga

I na prowadzonych przez siebie mszach nie żebrze na tacę?


@Phyrexia: zebranie na tace jest jak najbardziej okey, w zasadzie wierni skladają się na swoich czarodziejów. nie wiem dlaczego masz z tym problem.

Co innego hajs z państwowej kasy, który w miliardach idzie na kościół. A skąd? Z naszych podatków. To jest problem, bo to hajs zabierany nam wszystkim bez naszej zgody ( _)
stypendium mszalnego

@marcelus: Czyli?


@Phyrexia: Też nie wiedziałem, ale sobie wygooglałem.

Stypendium mszalne to opłata za przeprowadzenie mszy w danej intencji.

Jeżeli pójdziesz sobie do kościoła i poprosisz o odprawienie mszy w intencji np. zmarłego pradziadka, to opłatę za tę mszę przeznacza się na wynagrodzenie dla księży.

I nie - to nie są te same pieniądze, co taca.
Taca to dobrowolne datki na utrzymanie parafii - w sensie dobra
@marv0oo: Ciężko może mi przyjść prowadzenie dyskusji z kimś kto nie rozumie różnicy miedzy teologia a skandynawistyka i potencjalnych możliwości rozwoju kariery po tych kierunkach.
@Phyrexia:

Cóż za pokaz erudycji. Rozmówca na poziomie. /sarkazm


A ty co tutaj takiego zaprezentowałaś? Dno. W odpowiedzi piszesz same wysrywy, które nijak się nie odnoszą do treści wypowiedzi. Jeszcze uważasz się za intelektualistkę, która 'wygrywa' wszelkie dyskusje XD
Kolega ładnie cię podsumował i tyle. Zacznij coś sobą prezentować to będziesz lepiej traktowana.

Ah ta katolicka hipokryzja, z jednej strony argumentacja o potrzebach księdza i obrona zbierania na tacę, z drugiej
@Dolan: No też jestem zdziwiony, przecież każdy normalny człowiek ma je na czarno xD
Poza tym śmieszy mnie, że dobrowolne datki bolą najbardziej tych którzy trzymają się od kościoła jak najdalej, no ofc poza pogrzebem, chrztem synka znajomej czy ślubem brata siostry córki xD Ale zapytaj czy mają coś przeciwko finansowaniu programów socialnych dla lgbt z funduszy publicznych to zobaczysz jak hipokryzja wylewa się z tych gimboateistycznych pysków xD