Wpis z mikrobloga

A tak swoją drogą powinien tam pracować ? Nauka nie powinna mieć żadnego związku z religiami, bo są nią nacechowane. W takim wypadku to żadna nauka.


@Purple

Nie wiem czego ten ksiądz uczy, ale gdzie widzisz problem. Miałem kiedyś przedmiot na uczelni prowadzony przez księdza (ani kierunek ani przedmiot nie związany z żadną religią. Po prostu poza byciem księdzem miał też doktorat z innej dziedziny). Na wykłady przychodził ubrany jak świecki (ale
  • Odpowiedz
@marcelus: Dlaczego zgaszona? Typ jest profesjonalnym księdzem, nie dość, że prowadzi msze, to jeszcze się dorwał do szkolnictwa i goli nas dwa razy. Nie tylko żebrze, to jeszcze o tym naucza za większe pieniądze niż zwykły katecheta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale niech se "gasi", zegar tyka i zostanie z nich już tylko memiczność ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@marcelus: ale kręcisz fikołasy. Raz pech chciał, że trafiła na księdza, który zawraca dupę na uniwersytecie. Ale ogólnie to ona pieknie go wyjasniła i ukazała jego hipokryzję: księża sami są takimi aktywistami żyjącymi z datków, a komuś wypominają.
A nawet gorzej, bo są uprzywilejowani podatkowo, fundusz kościelny, skandal. Aktywiści do których ma pretensje ten znawca mitologii semickiej nie mają żadnego funduszu.
  • Odpowiedz
@marcelus: nie wierzę w boge, ale jak widzę dyskusje w stylu „jakieś argumenty vs haha książka fantasy! Magiczny pędzel xD klecha! Idź pod sutannę księdza xddd”, to wyjątkowo szanuję za gaszenie takich skretyniałych juleczek. I złodziejek przy okazji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Phyrexia: jestem przycisku klerowi, ale zawsze jest jakieś ale. Według prawa kanonicznego 20% tego, co zbierze proboszcz z tacy idzie do arcybiskupa, reszta, to utrzymanie parafii datki na kul, utrzymanie pracowników, kochanki/kochanka i dzieci, no i oczywiście remonty.
  • Odpowiedz
ale tutaj chodzi o to że ona myślała, że on żyje z żebrania, a tymczasem dostaje pensje za etat na uczelni. Tego się nie spodziewała. Z góry założyła, nie zrobiła reasearchu zupełnie jak wykopki.


@Chris_Karczynski: To niewiele zmienia, bo trafił się jeden taki. A 99% księży w Polsce się buja na czyimś garbie. Dlatego ksiądz krytykujący kogoś za lenistwo i żebranie to jedna wielka hipokryzja.
Chyba że ma jakieś tweety, w
  • Odpowiedz
ale wiesz że próbujesz dyskutować z typiarą, która wyzebrala na wykopie kasę od typa potem mu nie chciała oddać a na końcu dostała mandat od policji bo zagroziła magikiem?


@VrubeL: O bardzo merytoryczny argument. AGO też pewnie nie ma, bo Greta tak śmiesznie mówi "how dare you"? Prawda?

Próba dyskredytacji jakiejś opini lub idei poprzez wyśmiewanie ich głosicieli to bardzo niski poziom, manipulacja i niemerytoryczność. W sam raz dla takiego prawaka
  • Odpowiedz
I na prowadzonych przez siebie mszach nie żebrze na tacę?


@Phyrexia: ofiary z tacy idą na kosciol a nie na prywatne zachcianki ksiedza xd ja nawet jako ateista to wiem xd
skad u ludzi taka nienawisc do kleru xd
  • Odpowiedz
I na prowadzonych przez siebie mszach nie żebrze na tacę?


@Phyrexia: Dlaczego żebrze? Odwalą performance godzinny czy ile tam trwają msze i pobiera opłatę która jest dobrowolna. Nie nazywajmy żebraniem czegoś do ma generalnie charakter usługowy. Nawet jak Ci do chałupy wchodzi z kolędą to przecież odwala usługę jaką jest poświęcenie domu.
  • Odpowiedz