Wpis z mikrobloga

Czyli w instytucie magii i czarowania który nie prowadzi zadnych badań a jego utworzenie jest pochodna lobby srodowisk katolickich


@SzymonMikroblog: Gdyby to faktycznie był rozwój magii i czarowania to sam chętnie bym to wsparł ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tymczasem to jest co najwyżej rozwój kłamania i wprowdzania otępienia w tym kraju.
@nosacz_ninja: Bo ludzie nie mają pojęcia jak wielu księży to ludzie bardzo wykształceni i to nie w teologii, znający po kilka języków. Mój dawny nauczyciel religii znał kilka języków, w tym starożytne, bo wysłano go do Rzymu na dział filologii gdzie analizował dawne teksty. Ile osób na takim Wykopie zna grekę, hebrajski, łacinę. Do tego obowiązkowo polski i włoski. Tu ludzie ledwo potrafią całe zdanie napisać, a co dopiero znać kilka
Księża Twoim zdaniem nie dostają wynagrodzenia? Powiedz mi skąd niby ono się bierze jeśli nie z datków parafian?


@Phyrexia: @xandra: skąd? Z tego samego miejsca z którego się bierze pensja Żukowskiej xD
@marcelus: Księża Twoim zdaniem nie dostają wynagrodzenia? Powiedz mi skąd niby ono się bierze jeśli nie z datków parafian?


@Phyrexia czy infulencerzy i inne internetowe gwiazdki odprowadzają podatki? Bo księża tak, a tych gwiazdek i patusow się nikt nie czepia
@CondomSurvivorSupreme: Z pastorem się zgodzę, ale ty człowieku nie zdajesz sobie sprawy jak Kościół przez setki lat zapracował na poziom gdzie jest obecna Europa. Bez niego, bez budowy uniwersytetów i kościelnego szkolnictwa teraz żyłbyś w jakiejś chatce z gówna jak dawniej Afrykanie, Majowie albo Chińczycy. Grecka filozofia, rzymskie prawo i Kościół to trzy filary naszej cywilizacji. Dzięki której zdominowaliśmy cały świat. Nawet obecnie chyba najbardziej naukowy kanał na polskim YouTube jest
@Sarmataa jak już to chrześcijaństwo a nie Kosciol, świat podbili Amerykaniei Brytyjczycy protestanci, i francuzi ale swieccy po tym jak obcięli leb Kościołowi.

Która potęga kolonialna była katolicka? Jakby nie robić fikołki to kraje bogate - protestanci Najbiedniejsze regiony w Europie? Katolicka Hiszpania i Polska, no i balkany ale to pod butem konserwatywnych Turków
@Tymajster ja jej nie wyśmiewam tylko współczuję. Choroby głowy są jednymi z cięższych. Tylko nie wiem czy szukanie stancji na portalu z kotkami i wyśmiewanie czyjejś wiary to dobra terapia czy tylko pogłębi jej schorzenie i będzie groziła drugim magikiem. Może jeszcze coś o hejcie napiszę w przerwach na hejtowanie KK ? Zgadzasz się lewarku?
@Phyrexia:

Żebranie – proszenie w miejscu publicznym o dobrowolne wsparcie materialne bez oferowania czegokolwiek w zamian


Sam katolem nie jestem, ale w tym zdaniu sama się zaorałaś. bez oferowania czegokolwiek w zamian
KSIĘŻA oferują coś w zamian, oferują swoje usługi duchowne, a zapłata jest za to dobrowolna, nie ma mszy=nie ma zbierania na tace, mogli by równie dobrze zrobić bilet wstępu na msze, ale prowadzą inną polityke. Przestań więc robić fikołki