Wpis z mikrobloga

Dlaczego u nas jakoś nie przyjęły się rozdrabniacze do odpadów montowane w zlewach? To muszą być bardzo praktyczne urządzenia. Resztki jedzenia wywalasz do zlewu, gdzie są mielone i spływają do kanalizacji. Nie trzeba ich wyrzucać do śmieci. Nie gniją, nie cuchną, nie przyciągają zwierząt. Wydają się mieć same zalety. A mimo to są zupełnie niepopularne.

#pytanie #polska #remontujzwykopem #remont #mieszkanie
skrzacik320 - Dlaczego u nas jakoś nie przyjęły się rozdrabniacze do odpadów montowan...

źródło: comment_16385460256CwXHfZ52jpJNMh18U7TFy.jpg

Pobierz
  • 177
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@typowy_lobuz: ale jak sobie teorie dorabiają xD to nie tak że Polacy są biedni, oszczędzają na wszystkim i młynek traktują jako gadżet dla bogatszych. To kanalizacja jest nieprzystosowana, a pozatym to jest zakaz młynków, nie wiadomo kto zakazuje i gdzie, nie można i już, czego nie rozumiesz xDDD

@jendriu: dodam to do listy wymówek obok "nie montuję klimatyzacji, by się nie przeziębić"
  • Odpowiedz
@Natna213: Szafka na sprzęt AGD z wyjeżdżającym blatem, oświetlenie w korytarzu i wiatrołapie z czujnikiem ruchu, robot do koszenia trawy, lodówka z kostkarką do lodu, 3 rodzaje oświetlenia w każdym pomieszczeniu, kran w kuchni taki jak na zmywakach w restauracjach (wyciągany, woda pod ciśnieniem), wnęka na kosmetyki w prysznicu otwartym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@skrzacik320 nie tyle co się nie przyjęły, ale chyba nawet są nielegalne

@klokupk: Poważnie? Parę lat temu dorabiałem sobie na zmywaku w domu weselnym, gdzie taki sprzęt był normalnie używany i mega pomocny
  • Odpowiedz
Dlaczego u nas jakoś nie przyjęły się rozdrabniacze do odpadów


@skrzacik320: bo mamy rury o średnicy stosowanej w kraju cywilizowanym, a nie pojabanym anglosaskim bantustanie + kulturę wyrzycania restek do śmieci, a nie w kanalizę
pozdrawiam
  • Odpowiedz
@skrzacik320: przez szamba. jeśli masz szambo, to rozdrabniarka nie ma sensu, bo swój zbiornik sanitarny szybko zapełnisz tymi zmielonymi odpadkami. Ma to sens przy powszechnej kanalizacji sanitarnej, choć też nie do końca, bo te odpadki są dla niej sporym zagrożeniem i generują sporo kosztów i kłopotów.

Swoją drogą w którymś momencie znajomy kalkulował, że bardziej mu się opłaca odpadki mielić i wysyłać do kanalizacji niż wyrzucać je do ogólnego kubła. Czy
  • Odpowiedz
@ChadMessiah: Mam ten sam i polecam. Wrzucasz resztki obiadu, ogryzki, resztki warzyw, generalnie wszytko, myk włączasz i nie ma, nie trzeba lecieć do kosza co chwila. Urządzenie bardzo pomaga w utrzymaniu czystości w kuchni. Polecam każdemu
  • Odpowiedz
@skrzacik320: @Evert: @TwujKasztan: mam takie coś w UK i od czasu jak to mam rodzice też sobie w domu to zamontowali - mega zajebiste. Dużo śmieci się przez to oszczędza bo wszystko organiczne w to wchodzą. Mega wygodne szczególnie jak po obiedzie :D
  • Odpowiedz
@skrzacik320: Pracowałem w gastro gdzie mieliśmy taki młynek. Raz się zespuł i przyjechał serwisant. Pamietam jest słowa: rozdrabniacz resztek TO NIE ŚMIETNIK. To ma pomagać gdy zlew się przytka od resztek jedzenia, gdy w knajpie robi się to masowo. Ale to nie znaczy że niedojdki z talerze powinno się tam utylizować. Od tego są śmietniki.
  • Odpowiedz