Wpis z mikrobloga

Dlaczego u nas jakoś nie przyjęły się rozdrabniacze do odpadów montowane w zlewach? To muszą być bardzo praktyczne urządzenia. Resztki jedzenia wywalasz do zlewu, gdzie są mielone i spływają do kanalizacji. Nie trzeba ich wyrzucać do śmieci. Nie gniją, nie cuchną, nie przyciągają zwierząt. Wydają się mieć same zalety. A mimo to są zupełnie niepopularne.

#pytanie #polska #remontujzwykopem #remont #mieszkanie
skrzacik320 - Dlaczego u nas jakoś nie przyjęły się rozdrabniacze do odpadów montowan...

źródło: comment_16385460256CwXHfZ52jpJNMh18U7TFy.jpg

Pobierz
  • 177
  • Odpowiedz
@mie3tko: @eragonn14: To, że coś można kupić i posiadać, nie znaczy od razu, że nie można używać. Antyradary w polsce można legalnie kupić, można nawet przewozić w aucie, ale spakowane i w bagazniku. Nie można mieć włączonego w czasie jazdy i używać. Tak więc wasz argument o sprzedazy średni.

A faktem jest, że młynki sa zabronione tylko dla przedsiębiorców, dla osób prywatnych Ministerstwo Środowiska wypowiedziało się, że zakazu nie ma,
  • Odpowiedz
Oczywiście o sraniu do młynka nigdzie nie napisali XDD


@ChadMessiah: apropos srania do młynków, to są też takie młynki do kibla z dodatkową pompą nawet xd Montuje się tam gdzie nie ma spadku na instalacji kanalizacyjnej
  • Odpowiedz
@zt_im: @eragonn14: @TomSz: zakaz używania dotyczy przedsiębiorców i jest przez sanepid egzekwowany. Nie ma zakazu dotyczącego osób prywatnych ale nie jest to zalecane bo tłuszcz zwierzęcy zapycha rury i papka przyciąga szczury. W przypadku osob prywatnych to maja #!$%@? jaja, bo sa na tyle mało popularne, że nie stanowią problemu jeszcze
  • Odpowiedz
@klokupk: serio? W restauracjach jak pracowałam to były :D
Chyba, ze nielegalne do prywatnego użytku.
Mają zalety, ale też są wady. Mogą się zapychać od np torebek z herbatą, pestek z owoców (a jakieś wiśnie, czereśnie mogą nawet zepsuć młynek) + nie zmieli jakiś łodyżek.
Zawsze miałam stracha jak musiałam z niego ręką wyjmować jak się coś dostało, że ktoś mi włączy i zmieli paluchy.
  • Odpowiedz
Trzeba zgłosić castorame na policję bo sprzedaje nielegalne urządzenia xD


@eragonn14: Ale ty wiesz, że coś może być zabronione jedynie w posiadaniu a nie obrocie? Np narzedzia do otwierania zamków tzn pickguny, wytrychy itp, nigdzie nie jest zabroniony obrót ale ty nie możesz ich posiadać niebędąc ślusarzem czynnym zawodowo z wykształceniem ślusarskim potwierdzonym egzaminem
  • Odpowiedz
@huggus: to nie tak, że młynki są zakazane, w domu czy w firmie. Po prostu jest zamknięty katalog możliwych sposobów pozbywania się odpadów dla przedsiębiorców, a ustawodawca nie dowiedział się jeszcze o młynkach. Tzn już wie, ale nie wziął ich pod uwagę, a ustawa jak wisiała tak wisi.

Możesz sobie legalnie mielić odpady w gastronomii. Tylko musisz je potem do właściwego plastikowego worka wrzucić i zapłacić koledze ministra za wywalenie ich
  • Odpowiedz