Wpis z mikrobloga

@Xenoth: Współczuję. Pamiętaj jednak o tym, że respirator to jeszcze nie koniec i ojciec jeszcze może spuścić bęcki wirusowi.

Co do zaszczepienia to nawet jakby szczepionki miały 99.999% skuteczności to i tak znajdzie się ktoś taki jak Twój tata, który będzie tym pechowcem. Zrobił co mógł żeby się uchronić, teraz wszystko w rękach lekarzy, trzymam kciuki. Zawołaj jak będą jakieś nowe wieści
Jestem zrozpaczony i czuje się oszukany i zawiedziony.


@Xenoth: ludzie z tego wychodzą. Lekarze, którzy się nim zajmują mają więcej doświadczenia niż na początku pandemii. Trzymaj się Miras.
@Xenoth: Trzymaj się miras. Moi 80 +lat dziadkowie potrzebowali tylko "wąsów" w szpitalu w zeszłym roku a moja teściowa przed 50 zmarła z dnia na dzień...

Dzisiaj na kwarantannie mam siostrę i jej jedynym objawem jest spadek temperatury ciała do 34 stopni.
Taki #!$%@? totolotek
@Xenoth w listopadzie minął rok jak odszedł mój tata (68l) z powodu covida, również jego płuca były mocno zajęte. Próbowali wysokotlenowa terapia, niestety nie pomagała, respirator też nie. Od zarażenia do śmierci minął miesiąc. Niestety ale nie było jeszcze wtedy szczepionek, wszyscy się bali że też mogą się zachorować. Wejście na OIOM niestety nie możliwe.
Nie wstyd Ci takie brednie pisać w internecie?

@Karol1337: Termin „przeciążenie układu immunologicznego” oznacza: (1) zwiększoną zachorowalność na inne ciężkie choroby infekcyjne w okresie, gdy układ immunologiczny jest „zajęty” odpowiadaniem na szczepionkę (np. w ciągu 30 dni po szczepieniu); (2) zwiększone ryzyko zachorowania na choroby alergiczne (np. astmę, alergiczny nieżyt nosa, atopowe zapalenie skóry); (3) zwiększone ryzyko zachorowania na choroby autoimmunizacyjne.

Na podstawie:
1. Stratton K., Wilson Ch.B., McCormick M.C.