Wpis z mikrobloga

#!$%@? ale #!$%@? akcja. W skrócie, jestem na grupie sekty urządzenia zwanego Thermomix (nie pytajcie, żona się uparła...) jestem tam ponieważ czasem lubię sam coś ugotować, a nie chce mi się wertować tego całego kakadu czy jak mu tam. I ogólnie jest tam taki #!$%@? że baby zamiast pisać o gotowaniu to owszem, wklei jedna z drugą co jej tam wyszło, za co im chwała bo po to tam jestem, ale w komentarzach zaczynają drzeć koty jak madki o bombelki. Która to zrobiła lepiej, a ty masz #!$%@? #!$%@? blat itp. Ale dziś jedna PRZEPROSIŁA za swoje zachowanie. Myślałem że mi się w oczach #!$%@?ło. Polka przyznała się do błędu...

..
Pobierz mimryzmamrami - #!$%@? ale #!$%@? akcja. W skrócie, jestem na grupie sekty urządzenia...
źródło: comment_1637982000qp8wUdM8bQOWSHVKpsMis0.jpg
  • 51
@mimryzmamrami: Thermomix ma bardzo dużo przeciwników ze względu na to, że niektórzy mają po prostu ból dupy, że nie stać ich na tak absurdalnie drogie urządzenie.

Ma też chorych zwolenników, którzy ślepo są zapatrzeni w to urządzenie i nawet #!$%@? wodę gotują w thermomixie.

Ja zawsze lubiłem gotować i nie bałem się eksperymentować w kuchni dlatego podchodziłem do zakupu sceptycznie ale ostatecznie zdecydowałem się po sugestiach żony.

Thermomix jest stanowczo za
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@arinkao: a ja muszę poprzeć. Fakt, to jak sekta. Jeszcze na podkarpackiej wsi to już w ogóle. Garnek droższy niż przeciętne tu auto, zarabiamy prawie najniższą krajową, a pół działu w robocie bierze ten gar na raty albo kredyty XD od czasu aż jedna została przedstawicielką i "ma własną firmę" to już w ogóle. Ja się w sumie nie czaje i wprost im mówię, że to głupie, ale z sektą walczyć
@arinkao: tak, złe restauracje używają tego. Wystarczy pooglądać kuchenne rewolucje, bardzo często gdzieś w tle widać przed rewolucja, ze stoi w tych przestrzeniach termomix.
@arinkao e tam nie podniecaj się za bardzo. Dla mnie wygodne choć drogie gówno i tyle, nie spałam się nad tym. Żona miała okazję to kupiła, ale co niektórzy mają odklejone na tej grupie to glowa mała.
@arinkao:

Dla mnie to nie gotowanie jest tylko złudzenie że jest sie nowoczesnym, bogatym i że urządzenie coś zrobi lepiej od człowieka. Ale sorry, kuchnia to sztuka a nie matematyka dlatego to jest ok dla ludzi niewymagających i o niskich standardach, w dodatku uczy nawyku braku nauki gotowania, do końca życia będziesz jadł co ktos ci każe i napisze na elektroniczny garnuszek?


dokładnie, narzędzia w kuchni to zło, a ta obróbka
@arinkao: lol, umiejętność gotowania tak potrzebna w życiu w XXI wieku xD

są ludzie, którzy nie potrafią i nie lubią gotować, więc kupują thermo albo zamawiają żarcie. tak samo jak są ludzie, którzy nie lubią sprzątać, więc zatrudniają sprzątaczkę albo tacy, którzy nie lubią i nie potrafią złożyć szafki z ikei, więc dzwonią po pana mietka majstra, żeby zrobił to za nich.

skoro stać ich takie usługi, to znaczy, że są
myślę że licząc wszystko


@vitermagerin: No właśnie licząc wszystko to nie. Bo do tego dochodzi cały proces koncepcyjny, lista zakupów, kolejność działań. Jeśli ktoś nie lubi gotować i spędzać czasu w kuchni, to dla niego jest to duża różnica. Do tego osoba nie lubiąca gotować wcale nie musi chcieć jeść najprostszych potraw, a normalnie jest na nie skazana.
ty ale podsunąłeś mi pomysl. Napiszę tam że zostałem posiadaczem lidlomixa jak one i jaki przepis polecają na początek. One mnie #!$%@?ą żywcem .


@mimryzmamrami: Przykro mi burzyć twoją podniecającą fantazję, ale nic wielkiego się nie stanie. Na grupie są osoby korzystające z obu urządzeń, bywają dyskusje a przenoszeniu przepisów z jednego urządzenia na drugie, porównywanie itd., więc chyba na razie musisz zapiąć rozporek.