Wpis z mikrobloga

#!$%@? ale #!$%@? akcja. W skrócie, jestem na grupie sekty urządzenia zwanego Thermomix (nie pytajcie, żona się uparła...) jestem tam ponieważ czasem lubię sam coś ugotować, a nie chce mi się wertować tego całego kakadu czy jak mu tam. I ogólnie jest tam taki #!$%@? że baby zamiast pisać o gotowaniu to owszem, wklei jedna z drugą co jej tam wyszło, za co im chwała bo po to tam jestem, ale w komentarzach zaczynają drzeć koty jak madki o bombelki. Która to zrobiła lepiej, a ty masz #!$%@? #!$%@? blat itp. Ale dziś jedna PRZEPROSIŁA za swoje zachowanie. Myślałem że mi się w oczach #!$%@?ło. Polka przyznała się do błędu...

..
mimryzmamrami - #!$%@? ale #!$%@? akcja. W skrócie, jestem na grupie sekty urządzenia...

źródło: comment_1637982000qp8wUdM8bQOWSHVKpsMis0.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@mimryzmamrami: Dla mnie to nie gotowanie jest tylko złudzenie że jest sie nowoczesnym, bogatym i że urządzenie coś zrobi lepiej od człowieka. Ale sorry, kuchnia to sztuka a nie matematyka dlatego to jest ok dla ludzi niewymagających i o niskich standardach, w dodatku uczy nawyku braku nauki gotowania, do końca życia będziesz jadł co ktos ci każe i napisze na elektroniczny garnuszek? To zwykły snobizm dla leniwych nieuków i tyle, czują
  • Odpowiedz
@arinkao imho termomix celuje bardziej w ludzi, którzy nie chcą gotować albo zautomatyzować część gotowania. Do mnie to urządzenie w ogóle nie przemawia, ale gdybym miał szansę kupić coś, co będzie za mnie gotować, to nie zastanawiałbym się długo.

Swego czasu nawet próbowałem zabawy z multicookerem i gotowania pod ciśnieniem. Chciałem, żeby można było wrzucić mrożone składniki z paczki i wyjąć gotowe danie, aby ograniczyć moje zaangażowanie do minimum, ale jeść w
  • Odpowiedz
@arinkao: wow, kogos chyba dipa piecze ze go nie stac.

Po pierwsze to tak, znam jedna restauracje i kucharza ktory korzysta z termomixa bo mowi ze zajebiscie sieka cebule :)

Po drugie to jest to fajne urzadzenie. Nie zastapi w pelni gotowania a znaczaco ultwia zycie. Przede wszystkich ltwo zaplanowac caly tydzien lacznie z zakupami.
Oczywisicie zdarza sie czasem ze nawet tydzien nie odpalamy thermo bo to akurat zeobimy sobie pizze,
  • Odpowiedz
@arinkao: w wiekszosci sie zgodze, ale do jednego musze sie przyczepic. Duzo ogladam niemieckich programow kulinarnych i zdziwilabys sie w ilu gwiazdkowych kuchniach jest Thermomix. W niektorych sytuacjach jest on przydatny. Sam mialem, probowalem i juz nie mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@arinkao: To i ja Ci dowalę jak już wszyscy linczują. Osobiście nienawidzę Thermomixa ale jedno muszę mu oddać. Tego typu roboty są niesamowitym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych. Co jak co ale poruszając się na wózku lub mając jakiś niedowład, kłopoty z koordynacją i cholera wie co jeszcze, taka maszynka potrafi naprawdę ułatwić życie. Też zawsze #!$%@?łem z gadżetów z MangoTV i wyśmiewałem lenistwo, a potem w rodzince wypadek i cóż takie
  • Odpowiedz
Widziałeś termomix w jakiejkolwiek restauracji? Dobrej lub złej? Ciekawe czemu... może temu że to nie ma nic wspólnego z gotowaniem? Możesz tym sekciarom to wkleić ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@arinkao:

Tak znam dwóch szefów kuchni którzy powiedzieli, że nie będą pracować jeśli nie będzie thermomixa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

fajny robot kuchenny
  • Odpowiedz