Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 182
Opinia na temat "Arcane" od gościa który zmarnował sporo życia oglądając seriale. Nigdy nie byłem fanem anime. Za to lubię filmy animowane nawet już jako dorosły.
Nigdy nie grałem w Lola i nie miałem pojęcia jak wygląda ten świat.
Jednak lubię sci fi i fantastykę. Czytać i oglądać.

Do Arcane podchodziłem z dystansem. Miał dobre recenzję, jednak spodziewałem się że to ocena jest trochę podwyższona przez fanów gier.
No i producent Netflix...
No i poczytałem o tym świecie...no tak sobie.

Spodziewałem się jakiś Avengersów w Anime, może nieco bardziej ambitnych. Schemat Ci dobzi, tamci źli. Dużo bijatyk.

No i #!$%@? szok. ZAJEBISTE. Naprawdę świetne. Nie wiem jakoś to ładnie narysowane, żywe, jakbym oglądał żywych aktorów którzy świetnie grają. Zapominasz, że to animacja...Muzyka to jest TOP 1 ze wszystkich seriali jakie oglądałem. Świetne postacie. Scenariusz nie był schematyczny. Kilka razy byłem zaskoczyłem, kilka razy się wzruszyłem.

Wydaję mi się, że osoby które znają to uniwersum będą mniej zadowoleni bo pewne rzeczy wiedzą i tylko na nie czekają. Trochę to może popsuć odbiór.

Jak ktoś ma wolny weekend to naprawdę polecam.

Najlepszy serial jaki zrobił Netflix. "Zrobił" przypuszczam, że tylko wydał. Zrobił, napisał i narysował Riot. Netflix by nigdy czegoś takiego nie zrobił xd

#arcane #lol #leagueoflegends #seriale #netflix
Pompejusz - Opinia na temat "Arcane" od gościa który zmarnował sporo życia oglądając ...

źródło: comment_1637966276qc6oyli95YnGDiRjkvOC4H.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
@Pompejusz:

Wydaję mi się, że osoby które znają to uniwersum będą mniej zadowoleni bo pewne rzeczy wiedzą i tylko na nie czekają. Trochę to może popsuć odbiór.


Pierwszy raz spotykam się z taką opinią. Jest kompletnie odwrotnie. Tylko ktoś kto interesuje się lore tej gry jest w stanie wycisnąć 100% z tego serialu. To jest wręcz dziecinna radość za każdym razem kiedy widzisz coś znajomego w serialu. I też jako
Murasame - @Pompejusz: 

 Wydaję mi się, że osoby które znają to uniwersum będą mnie...
  • Odpowiedz
@Tasanga: Przecież nie wiemy jeszcze jak ostatecznie będzie wyglądała postać Viktora z serialu, on się jeszcze mocno zmieni. Jak dla mnie to to jest najlepsza postać w tym serialu. Nie jest jakimś typowym złoczyńcom, który jest zły bo tak i już i hehe ewolucja i jeb z laserka. To jak przedstawili jego problem i zmagania z chorobą, niepełnosprawnością itd. to jest po prostu majstersztyk. I to jest dobre wytłumaczenie tego,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Murasame:

Pierwszy raz spotykam się z taką opinią. Jest kompletnie odwrotnie. Tylko ktoś kto interesuje się lore tej gry jest w stanie wycisnąć 100% z tego serialu.

Czasami tak. U mniej częściej nie.
Chciałbym zobaczyć GoT bez znania materiału źródłowego. Nawet jeśli wytnę ten nieszczęsny sezon finałowy to uważam, że tak średnio to wyszło. Myślę, że uważałabym inaczej bo cały siła GoT polega na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 74
@Pompejusz: yep. Fajne bo nie ma takiego dziecinnego Marvelowego podziału na dobro/zło na tych jasnych i na tych mrocznych. Jest pogłębienie wielu postaci zamiast jednej na płaskim tle
  • Odpowiedz
@Pompejusz: Jak masz film na podstawie książki itd. to nie jest łatwo coś takiego ogarnąć, bo to oczywiste, że nie przedstawisz na ekranie tylu wątków i trzeba wiele rzeczy pomijać, upraszczać, zmieniać.

Tutaj jest dosyć elastycznie pod tym względem, bo lore to zbiór masy krótkich historii, które można sobie dopasowywać do siebie i łatwo zmieniać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Murasame:

Tutaj jest dosyć elastycznie pod tym względem, bo lore to zbiór masy krótkich historii, które można sobie dopasowywać do siebie i łatwo zmieniać.


To dlaczego to problem dla Ciebie że Vi i Caitlyn miałby zostać lesbami? Jakby tak to zrobili do dla mnie okej.
  • Odpowiedz
@Pompejusz: A dla mnie nie jest problemem Vi i Caitlyn. Choć dla kogoś kto zna lore jest to już trochę dziwne, bo za chwilę się okaże, że 30% żeńskich postaci z tej gry mają takie same upodobania.
  • Odpowiedz
@Pompejusz: Nie oglądałem tego jeszcze, ale od osób, które grają w LoL to każda nowa postać ma ponoć skrupulatnie tworzoną historię, życiorys i różne zależności interakcji mocy itd., co przekłada się na z automatu na dobrze zbudowany scenariusz.

No i też jakby ktoś chciał zacząć grać po obejrzeniu serialu to rzeczywistość w grze jest inna bo w zasadzie zwycięstwo to loteria nawet przy najlepszej ekipie. Zależnie jest to od tego
  • Odpowiedz
ale od osób, które grają w LoL to każda nowa postać ma ponoć skrupulatnie tworzoną historię, życiorys


@Trewor: xD To Cię oszukali kolego. Lore LoLa było zmieniane tyle razy u poszczególnych postaci że głowa mała, ostatnio zostało nieco uczesane pod ten serial i tyle. Postacie miały szczątkowe opisy tak żeby pasowało do napieprzanki w grze.
  • Odpowiedz
Wydaję mi się, że osoby które znają to uniwersum będą mniej zadowoleni bo pewne rzeczy wiedzą i tylko na nie czekają. Trochę to może popsuć odbiór.


@Pompejusz: tak na prawdę, to wiemy dokąd zmierzają niektóre wątki, ale nie wiemy jak tam dojdą, więc dalej jest pole do zaskoczeń fabularnych, co riotowi wychodzi dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest też sporo zmian w lore pod ten serial.
  • Odpowiedz