Wpis z mikrobloga

Mam do schudnięcia minimum 20 kg. Mam 195 wzrostu i 105 wagi. 30% tkanki tłuszczowej. W tydzień udało mi się schudnąć 1.5 kg. Ale chciałbym to robić zdrowo. Odstawiłem słodycze, słodkie napoje. Przerzuciłem się na owoce i w miarę normalne jedzenie ze zwróceniem uwagi aby nie jeść syfu. ALE jestem w trakcie rehabilitacji i też trenuję, więc chce schudnąć zdrowo. Poszedłem do dietetyka i się dowiedziałem tyle, żeby wykupić u niego dietę i suplementacje xD Więc na razie się zastanawiam nad tym, bo inflacja i hajsu szkoda xd

Jestem na siłowni 3x w tygodniu. Mam 3 delikatne treningi biegowe w tygodniu i 1x basen.

Zastanawiam się nad tym, czy po prostu robić sobie w miarę pożywne posiłki, bez stresu i specjalnie wykupionej diety. Dorzucić jakieś suple. Czy dać hajs dietetykowi i niech on to robi ale mam ograniczony budżet i mi pewnie dowali jakieś mega drogie suple.

Macie do polecenia jakieś poradniki odżywiania, chudnięcia, suplementacji? Żebym mógł samemu ogarnąć co potrzebuję i w jakich ilościach?

#dieta #odchudzanie #suplementy #chudnijzwykopem #trening #mikrokoksy
  • 30
@racer1714: odpowiem Ci na moim przykladzie .. Poczatek wrzesnia 104.2kg a w pon mialem 90.8kg. Chodze 2x na grupowy rowerek i 2x basen w tyg minimum. Czasami ide 3x basen i jeszcze raz silownia kardio typu bieznia wioslarz orbitrek .. takze ruch jest.. a co do jedzenia to diety nie mam zadnej. wiadomo nie pije juz pepsi czy coli .. nie objadam sie po nocach itd.. jem normalne obiady .. licze
@racer1714: Poczytaj Montignaca.
Np. owoce owszem, ale przed a nie po posiłku. I nie mieszać cukrów z tłuszczem. To bardziej cały styl życia, ale jak pisze, to lepsze niż akcje w stylu 2000 kalorii i głodzenie się.
@racer1714: Ogarnij sobie sam. Zdrowa i zbilansowana dieta nie wymaga suplementacji (chyba że masz stwierdzone niedobory). Sama na dietetyków i diety wydałam kilka tysi, a i tak najlepsze efekty miałam i mam przy własnej diecie i kontroli z Fitatu.

Dietkowanie samemu ma też te zaletę, ze buduje większa świadomość, no i sięgasz po te produkty, które lubisz i wpisują się w jadłospis.

Jeśli już miałabym polecić dietę gotową, to tylko od
@Lewusx: Jak chce tylko zrzucić wagę, to niech sobie siekierą nogę #!$%@?. A jak chce stracić i nie dowalić +10 do punktu startu, to warto trochę zmienić styl życia. Bo dieta X kalorii powoduje, że organizm się przestawia na magazynowanie. I efekt będzie nawet ok, ale potem wróci wszystko i to z nawiązką.
Nie polecam np. Dukana - fajnie się chudnie, ale raz że po odstawieniu wraca, a dwa że cholernie
ogolnie brzuch jest jeszcze duzy chociaz czuje po spodnaich luzy i na pasku zmienilem pare oczek plus znajomych co napotykam to mowia ze schudlem na ryju .. ja podchodze na spokojnie do tego.. byle waga nie szla w gore bo wiem ze tez beda tyg ze waga bedzie stac.. ale narazie mialem tylko jeden tydzien taki...
@racer1714: wyrzuć z diety śmieci, oceniaj jedzenie pod kątem odżywczym i jedz w rozsądnych ilościach to co jest mało przetworzone i smaczne. Nie napychaj się jak świnia, nie truj cukrem a organizm sam po pewnym czasie przestawi się na to by jeść tyle, ile potrzebujesz. Uważne wsłuchiwanie się w samego siebie, rozróżnianie apetytu od głodu i świadome wybieranie zdrowych pokarmów długoterminowo przyniesie lepsze efekty niż liczenie kalorii.
@chill-out: No to ja od tygodnia robię to samo i zeszło mi przez tydzień 1kg. Sylwetka ci się zmieniła?


@racer1714:
Na razie to zlecialo nieco wody po odstawieniu cukru i syfu. Przy traszowek diecie nadprogramowa retencja wody moze siegac 3-4 kg. Szamaj czysto przez miesiac i sie powinno unormowac.

Z supli - omega3, witaminy i monohydrat kreatyny.

Z bieganiem bym chwilowo spasowal, mozesz stawy rozdupcyc po dlugim zastoju i nadwadze.
@Kacper1111:
Zalezy od masy miesniowej. Jak ktos nigdyn specjalnie sportu nie uprawial.... to moze byc ciekawie. Pamietam jednego swiezaka z silowni (od 12 roku zycia w piwnicy), 180 cm, 95kg wagi i bf 35%. Jak nie lepiej.

Cm szescienny miesnia jest wazy 3-4 x tyle co cm szescienny fatu.