Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
50k PLN przeznaczyłem na #gielda jakiś czas temu z czego 45k wrzuciłem na long term a 5k na jakieś bardziej ryzykowne bety bo jestem taki zajebisty przecież a te 5k to mogę stracić. Problem w tym, że z tych 5k #!$%@?łem 2k. Do tego ostatnie zwały powodują, że mój wirtualny zysk z portfela spadł prawie do zera. Pocieszam się, że młody jestem, a te 2k to mimo wszystko nieduże pieniądze i dwa razy tyle odkładam miesięcznie, ale jednak boli mnie dupa, myślę o tych 2k że mógłbym sobie za to kupić cokolwiek innego.

Przechodziliście coś takiego? Jakieś tipy jak przestać się tym przejmować?

#finanse

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #619f9dcca7458e000aee9bfe
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: Musisz #!$%@?ć odpowiednią ilość kasy zanim zaczniesz poprawnie reagować na spadki na giełdach. Sprzedawanie bo leci w dół nie jest chyba najlepsze, w końcu za jakiś czas odbije. Ja zacząłem grać na małych kwotach i nadal mam mało (ale ponad 100% zarobiłem z tego co wpłaciłem), natomiast to, że spada to mnie nie rusza. Jak trzeba to czekam 3 miesiące zanim zarobię, a przeważnie roluję co te 2-5% żeby coś
@AnonimoweMirkoWyznania: Mi na jednym koncie zmalały zyski z tego roku z 20k do 0. Na drugim miałem asekurację w postaci srebra i złota, które w ostatnim czasie też zmalały. Jestem w tym roku na plusie nadal, ale nie to czego oczekiwałem. Nie sprzedaję pomimo spadków, bo bez sensu sprzedawać w dołku.... Zależy oczywiście od spółek:P
Przechodziliście coś takiego? Jakieś tipy jak przestać się tym przejmować?


@AnonimoweMirkoWyznania: Zrobić sobie inny dochód niż swój etat/praca i to taki, gdzie ni #!$%@? nie angażujesz się umysłowo ani emocjonalnie, nie ma się to kojarzyć z pracą . Może być cokolwiek, nawet kilka godzin miesięcznie w zakichanym call center, handel jakimiś bzdetami na alledrogo, zbieranie bonusów z promocji bankowych itd. - ogólnie, wygenerować dodatkowy cashflow.

Hajs z dodatkowego cash flow nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: when you are in doubt, zoom out (to o wykresie ;))
Jeżeli nie zainwestowałeś w jakiś uber shit to po prostu czekaj

Robiąc dużo chaotycznych ruchów statystycznie więcej się traci niż trzymając długo