Wpis z mikrobloga

Biegam sobie od marca i przyszedł czas na zakup pierwszego zegarka, najlepiej od Garmina (na chwilę obecną biegam z mi bandem 4 wraz z telefonem). Najpierw chciałem kupić fenixa 6 pro ale czytałem jak ludzie piszą o jakiś problemach z sygnałem GPS i fałszowaniem danych, no i jest drogi ( ͡° ʖ̯ ͡°) Myślałem też nad Forerunnerem 245 ale nie ma on wysokościomierza barometrycznego i czy to jest dość istotna rzecz dla biegacza? Może jakiś inny model polecacie jako pierwszy zegarek?

#garmin #bieganie
  • 13
@Hektar4: Skoro brałeś pod uwagę Fenixa, to naturalnym kontrkandydatem wydaje się 945 czyli Fenix w mniejszej obudowie z tworzywa sztucznego, który jest pozbawiony wad z gps. W zamian za to bateria trzyma mniej (u mnie 4-5 dni przy 4-5 treningach w tygodniu i przy dojazdach rowerem do pracy).
@Hektar4: stoję przed podobnym dylematem i chyba kupię coros pace 2. Ma barometr, bateria na 30h z gps i z tego co widzę apka jest dość często aktualizowana przez co już raczej nie odstaje za dużo od apki garmina. Może ktoś korzysta z jakiegoś corosa i się wypowie?
Forerunnerem 245 ale nie ma on wysokościomierza barometrycznego i czy to jest dość istotna rzecz dla biegacza

@Hektar4: raczej nie jest to istotna rzecz. To jest tylko do liczenia przewyższeń, z barometrycznego jest dokładniejsze niż z GPS, może być na długich biegach większa różnica, ale to jest rzędu 2-3%. Co dla większości i tak nie ma żadnego znaczenia.

ja mam garmin 645 music - ma barometryczny wysokościomierz (ale nie zależało mi
@Hektar4: ja mam Forerunner 55. To jest jak Forerunner 45 tylko z lepszą baterią. Spisuje sie wyśmienicie. Zaznacze tutaj, se zegarek sluzy mi tulko i wylacznie do biegania /rower. Nie luboe smartwatchy( ͡° ͜ʖ ͡°)
Powiadominia i sterowanie muzyką w telefonie jest. Masa funcji. Kompatybilny z czujnikami.
Jesli nie biegasz po gorach to nie bradzo ten wysokościomierz jest Ci potrzebny.