Wpis z mikrobloga

Odkąd pamiętam, chciałem mieć dziewczynę. Mając 13 lat, wyobrażałem sobie przed snem, że się z jakąś przytulam. Dzisiaj mam dwa razy tyle i robię dokładnie to samo. W gimnazjum myślałem, że mając 18 lat i będąc poważnym człowiekiem, będę chodził z dziewczyną do kina, do McDonalda i jeździł na wakacje w góry. Czuję wstyd na myśl, jaki naiwny wtedy byłem. Ale wstydem nie są marzenia nastolatka, ale działania człowieka dorosłego.

Wieloletnia depresja wyjałowiła mnie z emocji innych, niż bolesne. Gdybym powiedział, że nigdy nie czułem radości, nie byłoby to wielką przesadą, ponieważ to "nigdy" nie rozbija się o żadne wspomnienie, które mógłbym przytoczyć, jako dobre. Jeżeli nie zna się nic, co wznosi się nad poziom morza smutku, nic nie może być atraktorem działań. Jeżeli problemy psychiczne trwają odpowiednio długo, nie ma się w pamięci żadnej ziemi utraconej. Urodziliśmy się na obczyźnie.

Słowo "miłość" nigdy nie wypełniło się treścią inną, niż ta, podana przez książki, filmy i historie ludzi, którzy ją przeszli. To ważne, bo liryzm budzą w ludziach raczej zdrady i porzucenia, niż radosne poranki. Ta mieszanka stworzyła we mnie ambiwalentne przekonanie. Z jednej strony wiem, że miłość jest tylko momentem i przypadkiem, pozorem i fałszem, który z dnia na dzień znika, kiedy jedna strona znudzi się udawaniem. Z drugiej strony czuję głęboką pustkę, ponieważ nigdy nie byłem nawet hipotetycznie blisko dziewczyny. Nigdy nie zaistniałem w kobiecej świadomości, jako ktoś godny uwagi.

Przychodzi wiosna i pary wychodzą na ulicę. Trudno o bardziej przeszywający serce widok, że na samo wspomnienie oczy napływają łzami. Przypominam sobie wtedy, że to są przecież ludzie, a ja nie jestem człowiekiem.

#feels #depresja #zaburzeniaosobowosci
psycha - Odkąd pamiętam, chciałem mieć dziewczynę. Mając 13 lat, wyobrażałem sobie pr...

źródło: comment_1637784624Eeozx2TltLQScSHqErZOFq.jpg

Pobierz
  • 50
@psycha same here, przed snem muszę sobie puszczać byle co z yt bo tak #!$%@? nie chce zasypiać sam, w ciszy, tak jak całe #!$%@? życie ( ͡° ʖ̯ ͡°) i też będąc nastolatkiem myślałem że w wieku 18 lat będę miał dziewczynę i będziemy wyjeżdżać na wyjazdy razem xd ostatecznie to zamiast samochodu kupiłem sobie motorek bo i tak do niczego by mi nie był potrzebny. Ehh,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ricch4n: Jasne, masz rację. Ale to nie rozwiąże problemów mirka, znaczy może część rozwiąże, część pogłębi, stworzy inne. Nie wróżę komuś w takim stanie udanego związku, wiem to po sobie
@Rzeszowiak2: jakbym siebie widzial. ja odwlekam walke o lepsze zycie już przez kilka lat, bo non stop mowie sobie, ze jest juz za późno.
@ricch4n: to prawda, dla wiekszosci ludzi takie rzeczy jak chodzenie na randki, akceptacja, nie wspominam juz o blizszym kontakcie z plcia przeciwna np przytulanie czy nawet glupie trzymanie za ręke, to jest chleb powszedni, dla mnie i dla osob komentujacych to praktycznie rzecz nieosiagalna, jak zdobycie
@psycha: z wiekiem jest coraz gorzej, ja mam 25 lat i z roku na rok miesiąca na miesiąc jest mi coraz ciężej a widząc jakieś pary na ulicy jest mi po prostu przykro, że nigdy nie dane mi było i nie będzie przeżyć czegoś takiego nawet nie mam z kim wyjść na piwo no ale takie życie odpada genetycznego w 21 wieku ¯\_(ツ)_/¯