Wpis z mikrobloga

@KOLEGAMAMY: no wiadomo, że same wykopki 15k+ tu siedzą :D @HenryMorgan: głównie chodzi mi o moją sytuację, gdzie inflacja daje mi po twarzy a na koncie oprócz oszczędności w innej walucie i akcji mam "podszukę" w postaci 6000pln, i się zastanawiam czy jej nie zmniejszyć do 3-4k a nadwyżki przerzucić na coś innego
@DenNarcoSmurfen: Ale ja sam też nie mam hajsu i nie jestem bogaty, dobrze tylko mieć pojęcie i perspektywę. Nikogo 6 ani 60k nie interesuje a ilość czasu i zamieszania włożonego w "ochronę przed inflacja" takich groszy nie ma żadnego sensu. Tym bardziej że wszystkie te pomysły i tak są obarczone ryzykiem, a na złotym i tak nie wydarzy się żadna tragedia typu minus 50gr
@DenNarcoSmurfen Właśnie dlatego z tej ankiety nic się nie dowiesz, bo większość jest w innej sytuacji niż Ty. Ja zaznaczyłem 6000zł, bo nie wyobrażam sobie mieć mniej niż te 30-50k w złotówkach, gotowe na natychmiastowe wydanie na coś co będę nagle potrzebował. Gdybyś zapytał ile procent swoich oszczędności gotowy jestem trzymać pod ręką, mógłbyś to odnieść do siebie. Teraz i tak uważam, że mam w PLN za dużo, ale przy tym kursie