Wpis z mikrobloga

Rozje%ane sądy, gospodarka, media, nepotyzm, korupcja polityczna

No i 30% Polaków dalej głosuje na PiS xdddd

Zwątpiłem w ten kraj. Nawet jeśli przestaną na PiS głosować to zaraz znajdzie się kolejny klon tej partii z Kaczyńskim bis, który zacznie obiecywać socjalne i będzie miał od razu te 40%.

Dlatego jest mi już obojętne czy PiS ma 40 czy 30 czy 10 w sondażach

#bekazpisu #przemyslenia #ekonomia #polityka
  • 62
@elon_w_zbozu: Weź pod uwagę, że przez te 6 lat PiS uzależnił finansowo masy ludzi od siebie, zbliżamy się do białoruskiego standardu, gdzie albo jesteś utrzymywany przez reżim albo gnijesz. Ci ludzie wiedzą, że jak PiS się skończy to ich eldorado zniknie i będą go bronić do "ostatniej kropli krwi". Myślę, że to tak z 15% już będzie, nie licząc ideowej części elektoratu.
@elon_w_zbozu: PiS nie był pierwszy który miał takie utopijne socjalistyczne pomysły, tylko akurat byli pierwsi którym budżet państwa pozwolił na jako-takie rozdawnictwo pieniędzy bo poprzednicy woleli inwestować niż przejadać np. w drogi asfaltowe, wodociągi i kanalizację na wsiach, światołowody - dzięki którym wieś ma nierzadko szybszy internet od miasta.
@MarianoaItaliano: to właśnie pogrzebało PO. Ciągle tylko chcieli tych niewidocznych inwestycji, jakieś kable pod domem, jakieś drogi 100km od wioski żeby szybciej jechać między miastami, jakieś nieudolne ale jednak próby ratowania służby zdrowia. Zamiast tego mogli zacząć od 100zl i zacząć rozdawać te jalomuzny w zamian za wyznanie. Niestety, Polacy nie rozumieją czym jest państwowośc, nie rozumieją po co coś takiego może być, dla Polaka kraj oznacza dej. i jak ktoś
@MarianoaItaliano: niestety tak. PO i nawet SLD zakrzywilo obraz Polski, my nigdy na zachodzie nie byliśmy, nie będziemy. My jesteśmy jak Ukraina, tyle tylko że mamy granicę z Niemcami, co jakoś trochę tego paliwa dało, ale jak widać społeczeństwo tutaj nic a nic standardów zachodnich nie ma a demokracja ma do tego, że to większość. Większość Polski to PIS i chyba tylko akcja zabierz babci dowód mogłaby ten kraj znów trochę
@elon_w_zbozu: ale moga sobie glosowac te 30% to jakies 1-2 mln pisowcow i ich rodzin gdzie znasz pobudki poparcia + 5-6 mln emerytow z wypranymi glowami. W polsce masz prawie 30mln osob uprawnionych do glosowania. Pis mozna by zmiec z planszy ale nie ma komu