Wpis z mikrobloga

W ogóle to mam trochę bekę z części członków RPP. No wyobraźcie sobie. Siedzisz sobie na ciepłym fotelu w SGH, szykujesz kolosa dla studentów. Parę lat temu wydałeś ostatnią książkę, której nikt nie przeczytał poza twoimi kolegami, ale która uruchomiła procedury, że prezydent wręczył ci nominację profesorską. Odbierasz telefon, dowiadujesz się, że twoje publiczne wypowiedzi są zgodne z linią partii i być może chciałbyś odpowiadać za politykę pieniężną blisko 40 milionowego kraju. Za dodatkową kasiorkę oczywiście. Głupi by nie wziął. Na posiedzeniach nie masz pojęcia co mówić, kiwasz głową, patrzysz z nadzieją na prezesa, który przedstawia raport departamentu analiz (ludzi z tytułami magistra, którzy realnie odpowiadają za politykę monetarną) i jak prezes podnosi rękę to ty też. Po południu jeszcze wywiad dla bankiera i fajrant. Może do końca twojej kadencji nie jebnie to odejdziesz w glorii i chwale.

#nieruchomosci #stopyprocentowe #gielda #pieniadze #ekonomia #gospodarka
  • 19
@mickpl: ludzie którzy przygotowują analizy makro mają dużo większą wiedzę niż członkowie RPP. Przynajmniej kiedyś tak było, bo odkąd "nie opłaca się zatrudniać specjalistów to mogło się wiele zmienić". Sam miałem zajęcia z gościem z tytułem doktora a nie magistra jak piszesz, koks z matmy był i mega prze #!$%@? jeśli chodzi o sprawy naukowe. Z jego wypowiedzi można było wyciągnąć wnioski, że Ci z rady to mało ogarniają i to
@mickpl mogę się wypowiedzieć za profesora Gatnara. Akurat UEK w Katowicach nie SGH. Na wykladach siekiera ale rozumiał co mówi i co wyklada. Nie wyobrażam sobie go jako gościa który siedzi cicho. Taki trochę mały sk**wiel w pozytywnym znaczeniu choć rzeczywiście niewysoki.
@mickpl
@unluckysoap

@ProofOfConcept: jestem na emigracji i, potwierdzam, śmieszy ()


W sumie to jest zajebista opcja
*Zarabiasz sobie jakieś 2k funtów, euro, jeden ciul, w warehousie czy na zmywaku w midlands czy innym rotherdamie
*wracasz za parę miesięcy do Polski, wymieniasz walute na żetony z orzełkiem i wykupujesz wszystko jak leci, stawiasz dom i żyjesz jak pan i władca pgru xd
*idziesz dalej, wykupujesz
Na posiedzeniach nie masz pojęcia co mówić, kiwasz głową, patrzysz z nadzieją na prezesa, który przedstawia raport departamentu analiz (ludzi z tytułami magistra, którzy realnie odpowiadają za politykę monetarną) i jak prezes podnosi rękę to ty też.(...) Może do końca twojej kadencji nie jebnie to odejdziesz w glorii i chwale.


@mickpl: nie chcę psuć pewnej narracji, ale to normalka w praktycznie każdym większym korpo. bardzo często daje się na TL czy