Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@tusk: półtora roku temu grzecznie nie wchodzili do parku i lasu, bo pan mati powiedział, że nie mogą na konferencji prasowej xD

O zakazie mycia aut nie wspomnę
  • Odpowiedz
mają jakieś specjalne przywileje z racji tego, że się w ogóle urodzili


@PtaszynaFromPszczyna: O k---a, mam nadzieje że to troll bądź sarkazm ale i tak odpowiem.

Jednostka ma z racji urodzenia wiele praw, a jednym z nich jest zakaz zatrzymywania i przetrzymywania bez powodu. Anglicy do tego już doszli przy okazji habeas corpus act, a u nas przy okazji przywileju jedleńsko-krakowskiego. Zgodnie z KPK przysługuje każdemu obywatelowi zażalenie na bezprawne
  • Odpowiedz
imo powinni jeszcze po ryjach zarobić. Trzy dni wcześniej we wszystkich mediach opozycyjnych było wałkowane zdanie jakoby wszystkie media zdawały sobie sprawę z polskiej racji stanu. A tu cyk, pierwsze co robią to bez wcześniejszej informacji, bez żadnych widocznych legitymacji, zamaskowani trzaskają fotki instalacjom wojskowym


@MojWlasciciel: Imo to wersja mundurowych. Wersja dziennikarzy jest nie co inna:

Na podstawie relacji fotoreporterów podano, że "przed wykonaniem zdjęć dokumentujących obecność wojska w rejonie miejscowości Wiejki (...) podeszli do bramy, przedstawili się wartownikowi jako dziennikarze i uprzedzili, że będą z zewnątrz wykonywać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@Simfecstio: Sęk w tym że nie mieli żadnego obowiązku mieć identyfikatorów ani nic. Ty czy ja możemy w pełni legalnie robić zdjęcia jednostek wojskowych. Za to zwykły żołnierz nie może wydawać cywilom żadnych poleceń, chyba że jest wprowadzony jakiś stan nadzwyczajny
  • Odpowiedz
@tusk to niech zgłoszą zażalenie. Od tego są już inne instytucje. Żołnierz pewno się jebnal bo myślał że to jacyś imigranci. To też człowiek. Mogę zagwarantować że jakbys szedł chodnikiem z dziewczyną to by nawet nie zareagował. Tam się ktoś kręcił przy nich to się p-----ł. Jakieś wielkiej draki bym tutaj nie widział.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
Jakieś wielkiej draki bym tutaj nie widział.


@Simfecstio: A ja właśnie widzę. Jeśli jako żołnierzowi nie wiesz, kiedy możesz interweniować, a kiedy nie, to powinieneś zmienić zawód
  • Odpowiedz
@tusk chciałbym mieć tylko takie problemy w życiu jak ty. Zazdroszczę. A teraz lecę stąd i elo. A jak twoim zdaniem przekroczyli uprawnienia to to zgłoś. Oddaj sprawę do sądu i nich on to oceni a nie jakiś random wykopek. Na chwilę obecną nie przekroczyli uprawnien bo nie zostali skazani. Nawet oskarżeni? Więc tutaj kłamiesz
  • Odpowiedz
@tusk
@Vladimir_Kotkov Niemcy przyjmowali uchodźców. Teraz ich nie chcą i nawet chcą pomóc bronić granic. Pytanie: dlaczego? Jaki jest powód, że Niemcy już nie chcą imigrantów, Grecja i Włochy to samo. Nie będę podawał powodu chociaż jest on oczywisty. Czy w związku z tym, że kilka krajów które przyjmowały uchodźców teraz chcą pomagać w obronie granicy przed uchodźcami nie wydaje się wam jakimś argumentem? Rozumiem, że jak kilku sąsiadów kupi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tusk: nadal jest to teren przygraniczny z białorusią z którą prowadzimy wojnę hybrydową
@januszdoe: To nadal niczego nie zmienia w tej kwestii
  • Odpowiedz
@PtaszynaFromPszczyna: No jaka historia świata mi pokaże, że ludzie nie powinni mieć niezbywalnych swobód politycznych?

Tacy jak ty pewnie popierali internowania w Berezie Kartuskiej, bo przecież to element wywrotowy. Gdyby nie fakt, że ja akurat w wolności konstytucyjne wierzę, tak bym ci życzył takiego bezprawnego zamknięcia przez służby lub administrację, zobaczymy czy wtedy też miałbyś takie poglądy.
  • Odpowiedz
@uriel_ck zgadzam się w zupełności. Przyjmować można uchodźców ale po dokładnym ich sprawdzeniu a nie na zasadzie "patrzcie jakie biedne, zmarznięte dzieci stoją w leśnym bagnie". Zachód już się poznał na tym, teraz nasza kolej ale oczywiście w przypadku Polski rozlegną się krzyki celebrytów że rasizm i "katolicka miłość".
  • Odpowiedz
@PtaszynaFromPszczyna: W sumie to bez sensu piszę o Berezie Kartuskiej, pewnie byś ją z całego serca popierał. Takich zamordystów to od razu się powinno wysłać do Rosji albo do Baćki, z miłą chęcią byś pałował demonstrantów albo migrantów, bo przecież ludzie praw nie mają i jak władza każe to przecież trzeba robić.

"Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę
  • Odpowiedz