Wpis z mikrobloga

@Celinka95: Możesz wierzyć w co Ci się podoba, ale to tylko jeden z konstruktów, który nas otacza i który prędzej czy później odejdzie do lamusa. Ja w niego nie wierzę, sytuacja na granicy pokazała jak brak dokręcenia śruby tzw. wolnym mediom obrócił się przeciwko interesom państwa i zaczęto skupiać się na losie jednostek zamiast patrzeć na całość sytuacji i jej możliwych następstw. Po takiej Europie chiński walec przejedzie się bez większej
@Vladimir_Kotkov Zachód już się poznał na tym, teraz nasza kolej ale oczywiście w przypadku Polski rozlegną się krzyki celebrytów że rasizm i "katolicka miłość".

Najśmieszniejsze w tym co napisałeś jest to, że właśnie osoby które lubią się śmiać z Polaków i piszą "Polak głupi przed szkoda i po szkodzie" i zamiast brać przykład z zachodu to robią cały czas źle. Teraz chcą na siłę zrobić to co zachód zrobił kilka lat temu
@januszdoe Ale nawet hipotetyczne przenikanie jakichś agentów białoruskich nic nie zmienia w kwestii prawa zwykłych żołnierzy do zatrzymywania obywateli państwa poza terenami stanów nadzwyczajnych.

Mam wrażenie, że osoby broniące wojska w tej sprawie wychodzą z jakiegoś założenia, że żołnierz to jakiś rodzaj super policjanta, a więc wolno mu to wszystko co policjantowi, a nawet jeszcze więcej. Tylko że nie. Żołnierz poza terenami gdzie wprowadzone zostały stany nadzwyczajne to jest taki sam obywatel
Ja w niego nie wierzę, sytuacja na granicy pokazała jak brak dokręcenia śruby tzw. wolnym mediom obrócił się przeciwko interesom państwa i zaczęto skupiać się na losie jednostek zamiast patrzeć na całość sytuacji i jej możliwych następstw.


@PtaszynaFromPszczyna: Interes państwa jako nadrzędny w stosunku do zagwarantowanych praw jednostki, dokręcenia śruby wolnym mediom?

Skwituje to cytatem, bo nie mam ochoty dalej dyskutować.

"[...] koncepcja państwa jest wszechogarniająca; poza nią żadne wartości ludzkie
@tusk cieszę się, że takich postów jest coraz więcej. Obrona granic, obroną granic, ale żadna służba nie może działać bezprawnie. Jeśli pozwolimy mundurowym traktować innych jak bydło, bo akurat tak nam dzisiaj pasuje, jutro możemy obudzić się bez podstawowych praw. Nie wiem skąd to pragnienie by ktoś inny trzymał ludzi za mordę. Naprawdę nie chcecie powtórki PRL, który po pierwsze sprawił że już drugie pokolenie gonimy zachód i poki co kiepsko nam
@januszdoe No w cywilizowanym świecie jest coś takiego jak państwo prawa i w przypadku konfliktu wprowadza się odpowiednie stany nadzwyczajne nadające wojsku odpowiednie uprawnienia.

Ale dla komuszków wystarczy, że paręset osób porzuca kamieniami na granicy i już mają wywalone na jakiekolwiek prawa. Ciekawe co byś powiedział jakby Ci jutro wojaki weszli na chatę i kazali wypierdzielać. Mam nadzieję, że skulibyś ogon i nie był hipokrytą, który "uważa że w przypadku konfliktu są
paręset osób porzuca kamieniami na granicy i już mają wywalone na jakiekolwiek prawa


@zen274: kwintesencja tego i tym podobnych wątków :D to że tyle widzisz, nie oznacza, że skala tego konfliktu nie jest większa a to jest clou które rozwiewa wszystkie argumenty
@januszdoe Co Ty w ogóle pierdzielisz. Jakie clou, które rozwiewa argumenty? Skoro skala jest większa to czemu wprowadzono tylko stan wyjątkowy w ograniczonym pasie granicznym? I na czym ta większa skala polega? Białorusini są blisko zajęcia Białegostoku?

No chyba że Ty po prostu nie masz pojęcia o czymś takim jak prawo i państwo prawa i dla Ciebie żołnierz w okolicach granicy może wszystko, bo broni Polski, a reszta morda w kubeł i
Zatrzymali ich. Sprawdzili i wypuścili. No i wsio. Jaki problem.


@Simfecstio: Mogę wobec Ciebie zachowwyać się agresywnie, używać przekleństw i przemocy fizycznej, nakazać Ci wylegimitymowanie się, a potem wypuścić? Nie będzie problemu, prawda?
Ci żołnierze tacy źli, nie wpuszczają imigrantów i pilnują porządku, dobrze ze chociaż Maja Staśko wzięła sprawy w swoje ręce i pojechała na granicę bohatersko pomagać imigrantom (robiąc sobie selfiaki na insta) xD


@JohnnyPomielony: chochoły to wszystko na cos was stac
@Tymajster: A kim ty jestes xd niedaleko przejscia granicznego widzieli 3 zamaskowanych typow co sie krecili przy ich bazie, weszli do auta i chcieli odjechac. Dlaczego akurat z tymi 3 typami jest problem a nikt z tysiecy ludzi co mieszkaja w tym obszarze sie nie skarzyl? Bo ta 3 zachowywala sie dziwnie to ich sprawdzili. Ja #!$%@? jakie szury na tym wykopie. Czy jest jakis problem z masowym naduzywaniem uprawnien wobec
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chyba w twojej głowie.

@milymirek: To sobie zobacz komentarze w znaleziskach / wpisach dotyczących tej akcji z dziennikarzami. Większość to jak na moim memie