Wpis z mikrobloga

Siema,
Przychodzę do was z poważnymi problemami życiowymi. Jedyne co mi życiu wyszło to bycie dużym, wśród ludzi budzę strach i jak idę korytarzem to schodzą mi z drogi natomiast mam następujący problem. Jestem kosmicznie słaby w wyciskaniu gdzie ledwo jestem wstanie wycisnąć swoją wagę po 2 latach stażu niestety nikomu nie imponuje 230w martwym czy 190siad wszyscy śmieją się z mojego marnego 120na ławie.
Koniec historyjki teraz konkrety
Zawsze trenowałem jakimiś planami z neta(nawet ostatnio się pytałem o 5/3/1 ) jednak sytułacja zmusiła mnie do treningu 3 razy w tygodniu. Jaki plan polecacie albo czy może coś doradzić jak jak najbardziej poprawiać ławę trenując 3 razy w tygodniu.
Ps. Z takich dodatkowych info
To w wyciskaniu leży start z klatki i leżą też napewno plecy ostatnio przeczytałem gdzieś u @IntruderXXL że są mega ważne w wyciskaniu
#mikrokoksy #powerlifting #plantreningowy
  • 8
@rekrut03: Dobrze to @DopeLifter: napisał :)

Trudno coś dokładniej powiedzieć nie robiąc pełnego wywiadu. Jednak przy takim wyniku można założyć że kuleje po prostu wszystko, i tak naprawdę trzeba poprawić każdy aspekt. Więc polecam po prostu poszerzać horyzonty, zdobywać wiedzę, próbować przekuć ją następnie w praktykę, trenować.
@IntruderXXL: jeszcze ciebie może zaczepie skoro już tu jesteś. Ostatnio stary znajomy(trójboistów) wpadł na trening na swoją starą siłkę pogadali my trochę rzucił okiem na moją ławę i stwierdził że technicznie jest git ale wgl nie trzyma mi zebaty. Jest jakieś dokebane ćwiczenie na to bo wpisując to na Googla wyskakują mi same aktywację typu rollerem o ścianę.
i stwierdził że technicznie jest git ale wgl nie trzyma mi zebaty


@rekrut03: I słysząc takie coś otwiera mi się zawsze nóż w kieszeni.

Ogarnij mięsień zębaty, popracuj dobrze stopą, aktywuj mięśnie kegla... Opanujesz to zostaniesz MISZCZEM! Taka jest narracja u naszych "ekspertów" od trójboju. A to wszystko gówno jest warte.

Nie ma żadnej magicznej sztuczki, magicznego sposobu, że twój wynik ogranicza taka drobna rzecz, i gdyby nie ona to zamiast
@IntruderXXL:
w sedno, dobrze powiedziane.

Z perspektywy trenera - czasem zdarzy się ktoś, u kogo faktycznie konkretny mięsień czy struktura nie wyrabia, albo ciało ponakładało masę kompensacji w danym wzorcu, żeby bronić coś co było uszkodzone czy słabe. I jest to wina albo urazu, albo przeciążenia, albo głupio rozplanowanego, powtarzanego treningu, bez jakiejkolwiek bazy nie tyle siłowej, co ogólnie ruchowej.

Ale jak przychodzi mi ktoś kto siada 110 i mówi, że
dzięki za wszystkie odp. Może rzeczywiscie szukam jakies maicznej sztuczki ale to przez to że ta cholerna ława mi sie sni już po nocach.Siady robiąc prosty 5x5 madcowa sprogresowalem z 80x5 do 130x5 dodajac 2.5kg tydzien bez przerwy martwe robiłem zawsze na pól gwizdka, 8tygodni porządnego treningu i 230 i mysle ze jest potencjał na znacznie więcej.W #!$%@? ohp dokładnanie mi idzie dużo lepiej nzi na tej holernej ławie (95 rekord czysty
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rekrut03: @IntruderXXL wszystko wyjaśnił szczegółowo. Ja swojej strony mogę jeszcze dodać jedna rzecz. Mianowicie, ZWOLNIJ. Zacznij mieć głęboko w dupie, kto ile robi, duzo czytaj i zajmij się swoim treningiem. Popatrz na to z tej strony. Przypuszczam, że jesteś osobą młodą, wiec jeśli teraz wyciskasz 120kg, to ile zrobisz za 10 lat gdybyś dodawał 10kg rocznie (w teorii), ile zrobisz za 15, 20... Jeśli naprawdę lubisz ten sport, to pomysł w