Wpis z mikrobloga

@hocuspocus Ja używam etoro. Lubię tą aplikację za copy-trading, ale manualne inwestycje to padaka. Np. denerwuje mnie blokada środków na koncie przy złożeniu zlecenia. Chciałbym kupić akcje A lub B lub C o ile osiągną odpowiednio niską cenę za kwotę X. W etoro muszę mieć 3X bo każde zlecenie blokuje mi środki.
@Koryntiusz: masa maklerów z miłą chęcią pożyczy ci gotówkę i nic nie blokuje.

Z tego co kojarzę w IBKR (interactive brokers) możesz kupować jak nie masz środków, bylebyś miał w portfelu pokrycie na ewentualny margin call jeżeli zejdziesz na minus na koniec sesji (chociaż trzeba najpierw przełączyć rachunek z cash na margin)
@gatineau: @Koryntiusz tylko ja nie chce się ładować w żadne margin call'e albo dźwignie. Chcę zrobić proste zlecenie - jeżeli akcje A spadną poniżej X kupuj, jeżeli akcje B spadną poniżej Y też kupuj. Jeżeli spadną oba - i nie starczy na to gotówki - kup te które pierwsze spełnią warunek zakupu.

Tak naprawdę to już znalazłem rozwiązanie mojego problemu - dopiero teraz przeczytałem że eToro ma API restowe.
@oko: brzmi jak "multi-leg trade" i generalnie też jest do ogarnięcia natomiast diabeł tkwi w szczegółach czyli "gdzie jest zlecenie?" - u brokera czy na giełdzie?

Broker wysyła zlecenie do giełdy i tak jeżeli prosisz brokera żeby wysłał zlecenie "kup A z limitem X" oraz "kup B z limitem Y" to broker musi się liczyć z tym że oba zlecenia wejdą - nawet jeżeli miałby logikę "gdy zlecenie 1 wejdzie, anuluj
@oko: ta, udało mi się wysłać 2 zlecenia buy limit if touch, sumarycznie większe niż moje "purchase power", good till cancel, oba zostały przyjęte przez IBKR a moje purchase power nie zmalało - a mam zwykły cash account, nie włączałem margin. Ale w sumie jest po godzinach giełdy więc nawet gdyby to był zwykły buy z limitem to by jeszcze nie zostało przesłane do giełdy, nie jestem pewien czy ma to