Wpis z mikrobloga

Jako polski mieszaniec w ogóle nie mam raczej korzeni ani metryki, ale czuję, że babcia ze strony matki jest Żydówką (po zachowaniu i zdjęciach widzę), dziadek ze strony matki Ormianinem (jak wyżej), a rodzina mojego ojca ma prawdopodobnie mieszane korzenie ormiańsko-tatarsko-żydowskie.
Sama z ryja wyglądam jak uchodźca z Afganistanu.
Mimo wszystko byłam wychowana w katolskiej rodzinie.

#genealogia #genetyka #antropologia #heraldyka #pochodzenie #neuropa #4konserwy #polska #oswiadczenie #korzenie #zydzi #uchodzcy #historia #psychologia #mowieserio #bekazkatoli i tak se #chcepogadac
b.....o - Jako polski mieszaniec w ogóle nie mam raczej korzeni ani metryki, ale czuj...

źródło: comment_1636906136NLa5m9a8JAeStC8RuzVlmn.jpg

Pobierz
  • 20
@blablaelotrzydwazero: Historia Żydów na ziemiach polskich rozpoczęła się około 1000 lat temu, a wspólnoty żydowskie istniały w Polsce w XIII wieku, później powiększyły się, przyjmując wypędzonych Żydów z całej Europy, w tym z Niemiec (1346), Węgier (1349–1526 i 1686–1740), Francji (1394), Austrii (1420), Hiszpanii (1492), Portugalii (1497), Kijowa (1886), Moskwy (1891). Biorąc to pod uwagę, niejeden z Polaków by się zdziwił, gdyby chciał odszukać swoje korzenie, zwłaszcza jeżeli rodzina pochodziła z
@blablaelotrzydwazero:
Chyba się tak po prostu nie da. Niektórzy czują to wewnętrznie, inni po zewnętrznych cechach wyglądu mogą się zacząć zastanawiać, po rozmowie z rodziną, a chyba najlepszym sposobem jest jednak wykonanie testu DNA Na przykład takie. https://www.myheritage.pl/dna
W wielu rodzinach się o tym nie mówi nawet gdy kto coś podejrzewa.
To jest trudny temat dla wielu osób.

A tu taka ciekawostka w nawiązaniu do tego, co pisałem, iż można się
s.....s - @blablaelotrzydwazero: 
Chyba się tak po prostu nie da. Niektórzy czują to...
@szunis:

Po pierwsze primo: Co do wyglądu, jak chyba widziałeś na zdjęciach, mam kruczoczarne włosy oraz garbaty nos, do tego szczurzą aparycję, gdy się uśmiecham, więc jestem na 100% pewna swoich żydowsko-ormiańskich korzeni (Ormianie i Żydzi podobni są do siebie z wyglądu). No i oczywiście, dużo włosów na ciele do tego stopnia, że wyglądam jak orangutan (dobrze że nie wąsik, ale moja matka ma dość pokaźny wąsik).

Po drugie primo: Mój
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blablaelotrzydwazero: a moi herbu Sulima, i co z tego jak od XVIII wieku (najstarsze ślady znalezione w archiwach i księgach parafialnych) wszyscy żyli na wsi i #!$%@? na polu? Jak myślisz, ile błękitnej krwi jest we mnie po tych kilkunastu (jak nie więcej) pokoleniach?